Audycja
sound
Pod Dachem Nieba

W niedzielne popołudnia o godzinie 18:10 zapraszamy na spotkania z poetyckim słowem oraz refleksyjną muzyką (powtórki w poniedziałki o 23:00). W programie „Pod dachem nieba” pojawiają się piosenki oraz artyści, dla których na co dzień brakuje miejsca w głównych mediach, a mimo tego cieszą się oni ogromną popularnością, zapełniając po brzegi sale koncertowe. W audycji Sławomir Kruczek prezentuje utwory z szeroko rozumianego nurtu poezji śpiewanej. Dodatkowo pojawiają się wykonawcy piosenki autorskiej i aktorskiej. Cechą wspólną prezentowanych utworów jest ich tekst – niebanalny, posiadający literackie walory. Nie brakuje też informacji na temat autorów poezji.

W programie co jakiś czas pojawiają się również rozmowy ze znanymi artystami i wykonawcami piosenki artystycznej. Dotychczas w audycji gościli m.in.: Krzysztof Myszkowski z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, muzycy Wolnej Grupy Bukowina, Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy, Basia Stępniak-Wilk, Robert Kasprzycki, Marek Dyjak czy Krystyna Janda.

Dodatkowym elementem audycji jest możliwość proponowania ulubionych piosenek przez słuchaczy. Z prowadzącym można kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej: slawek@rdn.pl.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy