Obchody 15-lecia mieleckiego oddziału poradni specjalistycznej „Arka"

rdn.pl

RDN Małopolska online
RDN Nowy Sącz online
Back Start Kultura Religia Parafie Obchody 15-lecia mieleckiego oddziału poradni specjalistycznej „Arka"

Kultura

Obchody 15-lecia mieleckiego oddziału poradni specjalistycznej „Arka"

100 7346Mielecki oddział Poradni Specjalistycznej „Arka" już jutro będzie obchodził 15lecie swojej działalności. W programie uroczystości będzie Msza Św. o godz. 9:15 w kościele MBNP w Mielcu. Następnie w budynku „KANY" odbędzie doroczne sympozjum „Arki".

W tym roku głównym prelegentem będzie ks. Lucjan Szczepaniak – duszpasterz chorych z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Ks. Mariusz Gródek – prezes mieleckiej „Arki" tłumaczy, że tegoroczne sympozjum będzie o tym jak pomagać ludziom w cierpieniu. - To już jedenaste sympozjum organizowane przez kolejne Arki. Tym razem pod hasłem człowiek wobec cierpienia. Jak owocnie towarzyszyć. Cierpienia i cudzego i własnego i jak takim ludziom pomagać. Wiadomo, że coraz więcej ludzi doświadcza i choroby i cierpienia. Są to ludzie nie tylko starsi a także ludzie młodzi. Czasem pozostajemy bezradni wobec tych ludzi – jak im służyć, jak im pomagać.

Podczas sympozjum wystąpią także przedstawiciele mieleckiego hospicjum domowego, a także rodzice, którzy towarzyszyli śmierci swoich dzieci. Sympozjum zakończy się diecezjalnym spotkaniem wszystkich delegatów oddziałów „Arki".

Posłuchaj ks. Mariusza Gródka:

 

  

Lista z Mocą!

lista z moca
W czwartki o 20.10. Prowadzi
ks. Jacek Miszczak

Folkowa...

zARYCH
Niedziela godz. 8.00. Baca nacelny - Andrzej Zarych

Lista przebojów

pawel mleczko m
Wtorki o 20.00. Zaprasza Paweł Mleczko

Demogram

demogram
Poniedziałki o 21.30. Prezentuje Rafał Huszno.

Folkowe godki

gasienica3m
Poniedziałki o 17.15. Piyknie pyto Piotr Gąsienica

Partner telewizyjny


RDNTv