Śr26112014

Back Start Programy Rockolekcje

AC/DC KLIP DO Rock or Bust

AC/DC KLIP DO Rock or Bust

Krążek z 11 nagraniami legendarnej australijskiej grupy AC/DC jest pierwszym nowym materiałem od czasu wydanej 7 lat temu płyty „Black Ice” (1. miejsce w 31 krajach, 8 milionów sprzedanych egzemplarzy, w Polsce status Platyny). „Rock or Bust” nagrana została wiosną tego roku w Warehouse Studio w Vancouver pod okiem stałych współpracowników zespołu – Mike’a Frasera i producenta Brendana O’Briena. Jest to także to pierwsza płyta nagrana bez współzałożyciela grupy – Malcolma Younga - który ze względu na stan zdrowia zawiesił udział w zespole. W sesji nagraniowej zastąpił go kuzyn, Stevie Young, który dołączy do zespołu również podczas planowanej na 2015 rok światowej trasy koncertowej.
 
Tracklista:

1. Rock or Bust
2. Play Ball
3. Rock The Blues Away
4. Miss Adventure
5. Dogs of War
6. Got Some Rock & Roll Thunder
7. Hard Times
8. Baptism By Fire
9. Rock the House
10. Sweet Candy
11. Emission Control

Jethro Tull - "War Child - The 40th Anniversary Theatre Edition"

rock JETHRO TULL WarChildJethro Tull - "War Child - The 40th Anniversary Theatre Edition"

W październiku 1974 roku premierę miała siódma studyjna płyta legendy muzyki progresywnej, brytyjskiej grupy Jethro Tull, zatytułowana "War Child". Jak nietrudno policzyć, w 2014 roku materiał będzie świętować 40. urodziny. Z tej okazji album zostanie wznowiony w specjalnej wersji, z niepublikowanymi wcześniej kompozycjami!

"War Child - The 40th Anniversary Theatre Edition", pod takim tytułem ukaże się rocznicowa reedycja następcy doskonałego albumu "A Passion Play", który zdobył szczyt listy "Billboardu". "War Child" radził sobie niewiele gorzej, bo dotarł w Ameryce do pozycji drugiej, za to w Wielkiej Brytanii płyta podobnie jak poprzedniczka pokryła się złotem.
Reedycja ukaże się najpierw w formatach 2CD/2DVD, CD i jako pliki do ściągnięcia.
W założeniach "War Child" miał być ścieżką dźwiękową do filmu, metalicznej czarnej komedii, jak ją wówczas określono. W jego powstanie miał być zaangażowany John Cleese, członek Monty Pythona. Niestety, żadne duże studio filmowe nie wykazało zainteresowania sfinansowaniem projektu.
"War Child" nagrał skład Jethro Tull uznawany przez wielu fanów zespołu za najlepszy w jego historii, czyli: Ian Anderson, Martin Barre, John Evans, Jeffrey Hammond i Barriemore Barlow. Największą popularność z płyty zdobyła piosenka "Bungle In The Jungle".

Pink Floyd The Endless River juz w sprzedaży.

rock floyd 02"The Endless River" to pierwszy album Pink Floyd od 20 lat. Wydaje mi się, że udało nam się z powodzeniem pokierować tym materiałem, który mieliśmy pod ręką – mówił o płycie David Gilmour.

"The Endless River" to muzyka pełna pięknych, charakterystycznych dla Pink Floyd, długich dźwięków gitary Davida Gilmoura, a przede wszystkim sunących dostojnie w przestrzeni klawiszy niezapomnianego, nieżyjącego już Ricka Wrighta. A także pięknych ozdobników w postaci saksofonu, klarnetu, chóru, czy wsamplowanego głosu wybitnego naukowca Stephena Hawkinga. "The Endless River" to hołd dla wybitnego muzyka, jakim był Rick Wright, złożony przez przyjaciół.

"Louder Than Words" - nowy klip Pink Floyd

 

 

TOM ODELL nagrał nową wersję przeboju Johna Lennona Real Love

rock 0del love
TOM ODELL nagrał nową wersję przeboju Johna Lennona “Real Love”, która pojawia się w Bożonarodzeniowej reklamie – The John Lewis Christmas Advert 2014.
Oryginał, który w 1979 r. skomponował John Lennon, został nagrany w 1996 r przez trójkę eks-Beatles’ów. „Real Love” jest ostatnim materiałem nagranym i wydanym przez członków tego legendarnego zespołu.
Teledysk, który zarejestrowano podczas jego sesji nagraniowej w studio Dean Street, wygląda tak:


 Piosenkę wykorzystano w poruszającej świątecznej reklamie marki John Lewis, która opowiada o wyjątkowej przyjaźni chłopca Sama i pingwina
Tom Odell zadebiutował na rynku muzycznym w 2013 r. albumem „Long Way Down”, z którego pochodzą m.in. hity: „Another Love”, „I Know” czy „Grow Old With Me”. Ma na swoim koncie nagrodę The Brit Critics’ oraz dwie nominacje do tegorocznych nagrody Brit Awards. W marcu br.

Led Zeppelin! – legendarne “IV i „Houses of the Holy” ” w nowych odświeżonych wersjach !

rock zeppelin 02

                                             Led Zeppelin! – legendarne “IV i „Houses of the Holy” ” w nowych odświeżonych wersjach !

rock zeppelin 03

 

W poniedziałek, 27 października 2014 roku, dzięki Warner Music Poland pojawiły się w sklepach reedycje genialnych  albumów : „IV” i „Houses of the Holy”  grupy Led Zeppelin. Zaś w sieci zamieszczony został wideoklip do niepublikowanej wcześniej wersji klasyka formacji, które promuje wznowienia.
 
 
W serwisie YouTube można już znaleźć klip do alternatywnego miksu jednego z wielu evergreenów Led Zeppelin, numeru "Rock And Roll".
 
Led Zeppelin - "Rock And Roll (Alternate Mix)" – ZOBACZ TELEDYSK

 

Kawałek "Rock And Roll (Alternate Mix)" znalazł się na dołączonej do reedycji albumu, umownie nazywanego "IV", płycie audio. Odpowiedzialny za przygotowanie reedycji Jimmy Page, zamieścił na niej wszystkie osiem piosenek z albumu w niepublikowanych dotąd miksach lub wersjach! Co oznacza, że możemy posłuchać legendarnych "Schodów do nieba" w wersji dotąd niesłyszanej! Konkretnie w miksie z Sunset Sound Studio w Los Angeles.
 
"To była niemalże pre-punkowa piosenka" – mówił o alternatywnej wersji "Rock And Roll" John Paul Jones. "Dość szybka, mająca wielką energię. Wielką frajdą jest ją grać. Lubili ją fani, lubiliśmy i my". "Ma taką bezpośrednią energię. Jest imprezowym numerem, w tekście są przecież słowa »It's been a long time since I rock and rolled«, co chyba mówi wszystko. Wspaniały tekst, wspaniałe wykonanie" – dodał Jimmy Page.

rock zeppelin 06

 

Oto wersje wznowień albumów "IV" i "Houses Of The Holy":
 
•          pojedyncze CD – zremasterowana płyta zapakowana w rozkładaną kopertę (gatefold card wallet).
•          edycja deluxe 2CD – zremasterowana płyta plus dodatkowy dysk audio z niewydanym wcześniej materiałem.
•          LP – zremasterowana płyta na 180-gramowym winylu, z dokładną repliką szaty graficznej pierwszego wydania.
•          edycja deluxe 2LP – zremasterowana płyta plus dodatkowy materiał audio na 180-gramowym winylu.
•          pliki cyfrowe – zremasterowana płyta oraz dodatkowy materiał audio.
•          Super Deluxe Box:    
       
£  zremasterowana płyta na CD zapakowana w replikę koperty płyty winylowej.
£  dodatkowy materiał audio na CD w osobnym kartonowym opakowaniu z inną okładką.
£  zremasterowana płyta na 180-gramowym winylu w kopercie będącej dokładną kopią opakowania pierwszego wydania.
£  dodatkowy materiał audio na 180-gramowym winylu, w rękawku z inną szatą graficzną.  
£  zremasterowana płyta do ściągnięcia w formacie wysokiej 96kHz/24 bit.
£  80-stronicowa książka w twardej oprawie z wieloma rzadkomi zdjęciami oraz wspomnieniami.
£  wydrukowana w wysokiej jakości oryginalna okładka; pierwsze 30 tys. Indywidualnie numerowanych.

Partner telewizyjny


RDNTv