Back Start Programy Rockolekcje

AC DC w Polsce!

W lipcu w Polsce pojawi się legendarna formacja AC/DC.

rock acdc live 2015


AC/DC to niewątpliwie jeden z największych zespołów wszechczasów. Grupa założona w Sydney przez Angusa i Malcolma Youngów posiada styl nie do podrobienia, dzięki któremu stali się pionierami muzyki hardrockowej. Niesamowita energia, proste riffy oraz niepospolity śpiew wokalisty są znakiem rozpoznawczym AC/DC.

Nad Wisłą muzycy pojawią się 25 lipca 2015 roku. Koncert odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Popularność zespołu nie dziwi nikogo. AC/DC sprzedało ponad 200 milionów albumów na całym świecie. Ich najnowszy album "Rock Or Bust" zaledwie w 2 dni od premiery pokrył się w Polsce Platyną i według Związku Producentów Audio-Video jest aktualnie najwyżej notowaną nowością na oficjalnej liście sprzedaży płyt OLiS.
Poprzedni koncert zespołu w 2010 roku na Warszawskim lotnisku Bemowo przyciągnął ponad 70 tysięcy fanów. Długo wyczekiwane AC/DC powraca z nową trasą koncertową i nie ominie Polski!

THE SMASHING PUMPKINS

THE SMASHING PUMPKINS
nowy album już do nabycia!
rock smashing
 
 Na półkach sklepowych można już znaleźć nowy album The Smashing Pumpkins zatytułowany „Monuments To An Elegy”. Ale to nie koniec dobrych wieści dla fanów formacji, gdyż Billy Corgan pracuje również nad krążkiem „Day For Night”, który ma się ukazać w przyszłym roku.
 
„Monuments To An Elegy” zostało nagrane w Chicago, na gitarze zagrał Jeff Schroeder, natomiast za perkusją usiadł Tommy Lee. Produkcją nowej płyty zajął się Howard Willing, który pracował również nad krążkiem „ Adore”. Swój udział w tym procesie mieli również Corgan i Schroeder.
 
Utworu „Being Beige”, który promuje album, można posłuc hać tutaj: https://soundcloud.com/mmmusic/the-smashing-pumpkins-being-beige
 
Tracklista:
 
1. Tiberius
2. Being Beige
3. Anaise!
4. One and All
5. Run2Me
6. Drum + Fife
7. Monuments
8. Dorian
9. Anit-Hero
 

Nowy utwór Coldplay w filmie Angeliny Jolie

 
Nowy utwór Coldplay w filmie Angeliny Jolie
 
 
Grupa Coldplay napisała piosenkę na potrzeby dramatu wojennego "Unbroken" w reżyserii Angeliny Jolie. Kawałek nosi tytuł "Miracles" i właśnie trafił do sieci.
 
 

 
Film laureatki Oscara opowiada historię biegacza i olimpijczyka Louisa Zamperiniego, który trafia do japońskiej niewoli po tym, jak tratwa, na której płynął po katastrofie samolotu razem z dwoma kolegami, została przejęta (po 47 dniach dryfowania!) przez marynarkę Kraju Kwitnącej Wiśni. Instrumentalną, ilustracyjną muzykę do "Unbroken" skomponował nominowany do Oscara i laureat Złotego Globu Alexandre Desplat. Dodajmy tylko, że w Polsce obraz trafi do kin pod tytułem "Niezłomny" w styczniu 2015 roku.
 
Przypomnijmy, że grupa Coldplay otrzymała w tym roku aż trzy nominacje do nagród Grammy. Zespół ma szansę zdobyć wyróżnienia w kategoriach "Najlepsza popowa piosenka duetu lub grupy" ("A Sky Full Of Stars"), "Najlepszy popowy album z wokalem" ("Ghost Stories") oraz "Najlepszy film muzyczny" ("Ghost Stories Live 2014"). Do tej pory Coldplay ma na koncie siedem statuetek. O tym, czy ich liczba się powiększy, dowiemy się 8 lutego 2015 roku na 57. gali Grammy.
 
Przypomnijmy, że płyta "Ghost Stories" ukazała się w naszym kraju 19 maja 2014 roku i pokryła się platyną. Album zadebiutował na pierwszym miejscu list w ponad 20 krajach, w tym po obu stronach Atlantyku oraz w Polsce. Do tej pory sprzedał się na całym świecie w ponad 2 mln egzemplarzy!
 
24 listopada 2014 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo Coldplay na DVD i Blu-rayu – "Ghost Stories Live 2014". Zawarto na nim kameralny koncert dla wybranej grupy fanów, jaki odbył się w marcu 2014, w Sony Studios w Los Angeles. Coldplay wykonali wówczas cały album "Ghost Stories". Wydarzenie sfilmował nominowany do Grammy reżyser Paul Dugdale. Wydawnictwo zawiera także koncertową wersję płyty "Ghost Stories" na kompakcie, z piosenkami nagranymi podczas występów w Londynie, Sydney, Paryżu, Kolonii, Nowym Jorku i Los Angeles, od kwietnia do lipca 2014. Uzupełnienie "Ghost Stories Live 2014" stanowi osiem wideoklipów z okresu album "Ghost Stories", w tym dwa wcześniej niepublikowane, do "All Your Friends" oraz wydłużonej, reżyserskiej wersji "Magic" (z drobnym udziałem Petera Fondy).

BOB DYLAN WYDAJE NOWY STUDYJNY ALBUM SHADOWS IN THE NIGHT

BOB DYLAN WYDAJE NOWY STUDYJNY ALBUM SHADOWS IN THE NIGHT
 
rock Bob Dylan Shadows In The Night album coverALBUM UKAZUJE NIEZWYKŁY INTERPRETACYJNY TALENT DYLANA
I JEST PIERWSZYM OD 3 LAT ZBIOREM NOWEJ MUZYKI BARDA
 
Należąca do Sony Music wytwórnia Columbia Records z duma ogłasza premierę nowej studyjnej płyty Boba Dylana - Shadows In The Night . Krążek ukaże się 3 lutego 2015 roku i zawierać będzie 10 nowych utworów wyprodukowanych przed Jacka Frosta. To pierwsze nowe nagrania barda od czasu płyty Tempest z 2012 roku. Album ukaże się na płycie CD, winylu (z dołączonym całym materiałem na CD) oraz w formie cyfrowej.
Dylan: „Nagrywanie tej płyty było dla mnie zaszczytem. Od dawna miałem w głowie pomysł nagrania znanych utworów ze skomplikowanymi aranżacjami na 30 instrumentów przez mały, maksymalnie 5-osobowy zespół. Za pierwszym, drugim podejściem. Bez poprawek, nagrywania osobno poszczególnych instrumentów. Czyli tak jak były nagrywane oryginalnie. Dzięki takiemu sposobowi pracy nie czuję, jakbym nagrywał kolejne covery. Te kawałki nagrywano już wystarczającą ilość razy. Ja i mój zespół odkrywamy je na nowo. Wyciągamy z trumien i wystawiamy w blasku dnia.” Jak wyjaśnia szef Columbia Records Rob Stringer: „Nie usłyszycie tu smyków, trąbek czy chórków zwykle kojarzonych z typowymi standardami. Bob tchnął w nie nowe życie i nadał im współczesnego znaczenia. Szykuje się wspaniała płyta i cieszymy się z możliwości zaprezentowania jej całemu światu”.
Ostatnie pięć albumów studyjnych Dylana uznawanych jest już oficjalnie za jedne z najlepszych w jego karierze. Osiągnęły także sukces komercyjny, jakiego pozazdrościć Dylanowi może wiele współczesnych gwiazd. Modern Times z 2006 roku sprzedał się w ilości 2,5 miliona egzemplarzy, Together Through Life okazał się pierwszą płytą Dylana która zadebiutowała jednocześnie na 1. miejscu list sprzedaży w USA i Wielkiej Brytanii. Krążek Tempest przyniósł mu uznanie krytyków i fanów na całym świecie, dzięki czemu zadebiutował w TOP5 w 14 krajach. W ciągu ostatnich 15 lat artysta zdobył też Oscara i Złoty Glob (za piosenkę "Things Have Changed" (2001) z filmu Wonder Boys ), doczekał się poświęconego sobie filmu dokumentalnego No Direction Home (2005), jego biografia Chronicles Vol. 1 spędziła aż 19 tyg. na liście książkowych bestsellerów New York Timesa a także wydał pierwszą w historii płytę ze standardami świątecznymi Christmas In The Heart , z której całkowity dochód przekazany został na cele charytatywne. W ostatnich latach odznaczono go Prezydenckim Medalem Wolności - najwyższym cywilnym odznaczeniem w Stanach Zjednoczonych, nagrodą Pulitzera za ‘trwały w muzykę i kulturę Amerykańską’, orderem Oficera Legii Honorowej a także otrzymał m.in. honorowy doktorat na uniwersytetach St. Andrews i Princeton. Ma na koncie 125 milionów sprzedanych płyt.
 
tracklista :
1. I'm A Fool To Want You
2. The Night We Called It A Day
3. Stay With Me
4. Autumn Leaves
5. Why Try to Change Me Now
6. Some Enchanted Evening
7. Full Moon And Empty Arms
8. Where Are You?
9. What'll I Do
10. That Lucky Old Sun

REM TV

rock REMTV

Z aż sześciu płyt będzie się składać zestaw DVD, będący dokumentacją bliskich i wyjątkowych relacji, jakie łączyły nieistniejącą już legendarną grupę R.E.M. oraz stację MTV. Kolekcja nosi tytuł "REMTV".

Box DVD za sprawą Warner Music Poland trafiła do sprzedaży 24 listopada 2014 roku. Na krążkach zostały dokładnie udokumentowane relacje słynnego zespołu z Athens i stacji telewizyjnej, która niegdyś była kluczową siłą w promocji muzyki. A relacje owe zaczęły się już w 1981 roku, gdy R.E.M. wydali swego pierwszego singla, na krótko przed startem telewizji, i trwały do rozwiązania zespołu w roku 2011. Na płytach znajdziemy zarówno występy R.E.M. na żywo, udział w programach, ceremonie rozdania nagród, występy w programach, jak i zupełnie nowy film dokumentalny o kapeli.

"Dotarło do nas, że jest w archiwach MTV w Londynie i Nowym Jorku mnóstwo materiałów o zespole. Dzięki wysiłkowi wielu osób, możemy się nimi podzielić z różnymi generacjami fanów R.E.M. Film dokumentalny Alexandra Younga jest wspaniałym przedstawieniem historii grupy, ze wszystkimi jej wzlotami i upadkami. Zawiera też całkiem sporo zabawnych scen" – mówi Bertis Downs, były menedżer R.E.M.

Płyta pierwsza to obydwa występy zespołu w cyklu "MTV Unplugged" (1991 i 2001), z niepublikowanymi wcześniej kawałkami, wydanymi w 2014 roku na płycie audio "Unplugged: The Complete 1991 And 2001 Sessions". Zebrano na nim również materiały ze stacji VH1, Comedy Central, Nickelodeon.

DVD numer dwa otwiera udział R.E.M. w programie "VH1 Storytellers", poszerzony o nieemitowane wcześniej wykonania paru piosenek, jak "New Test Leper" i "(Don't Go Back To) Rockville". Mamy tu również występy w rozmaitych programach MTV oraz wprowadzenie w 2007 roku do Rock And Roll Hall Of Fame. Starszych fanów z pewnością ucieszą występy z 1983 roku, z programu Livewire ("So. Central Rain", "Carnival Of Sorts (Box Cars)" oraz rok późniejszy z audycji The Cutting Edge ("Driver 8" plus cover Brownsville Station "Smokin' In The Boys Room").

Kolejne trzy płyty to zbiór rzadkich nagrań koncertowych z lat 1995-2008, zarejestrowanych w różnych miejscach na świecie. Łącznie 99 piosenek. Szczególną uwagę warto zwrócić na koncerty z Kolonii z 2001 roku i z Grecji z 2008 roku. Ponad tuzin piosenek rtu zawartych nie było pokazanych podczas oryginalnych transmisji. Nigdy wcześniej występy te nie były dostępne w całości!

Ostatnie DVD to nakręcony przez MTV film dokumentalny "R.E.M. By MTV". Sporo na nim materiałów wykopanych z archiwów, jak i fragmentów współczesnych. Obraz w reżyserii Alexandra Younga będzie pokazywany w listopadzie również na VH1 Classic oraz w stacji Palladia.

Partner telewizyjny


RDNTv