Rockolekcje

So01082015

Back Start Programy Rockolekcje

Buddy Guy - nowy album Born To Play Guitar

rock buddy guy

Buddy Guy - nowy album Born To Play Guitar

Już w piątek 31 lipca ukaże się najnowszy album Buddy Guy'a "Born To Play Guitar".
Legenda bluesa, zdobywca wielu prestiżowych nagród, ikona - tak w kilku słowach można opisać Buddy Guy’a. Jego najnowsza płyta "Born To Play Guitar" została wyprodukowana przez zdobywcę nagrody Grammy, producenta i tekściarza, a także wieloletniego współpracownika Guy’a - Toma Hambridge’a. Album zawiera 14 kompozycji, wśród których znalazły się m.in. duety z takimi gwiazdami jak Van Morrison ("Flesh & Bone" dedykowany B.B. Kingowi), Joss Stone, Kim Wilson i Billy Gibbons.

Niesamowita kariera Buddy Guy'a trwa nieprzerwanie od 50 lat. Muzyk na swoim koncie ma kilkanaście albumów. W tym czasie zdobył również 7 nagród Grammy, 28 Blue Music Awards, odznaczenie Kennedy Center, nagrodę dekady Billboard Music Awards za wybitny rozwój artystyczny, a także wprowadzenie do Rock and Roll Hall of Fame. W 2015 roku otrzymał nagrodę Grammy Lifetime Achievement Award.

Lista utworów:

Born To Play Guitar
Wear You Out feat. Billy Gibbons
Back Up Mama
Too Late feat. Kim Wilson
Whiskey, Beer & Wine
Kiss Me Quick feat. Kim Wilson
Crying Out Of One Eye
(Baby) You Got What It Takes feat. Joss Stone
Turn Me Wild
Crazy World
Smarter Than I Was
Thick Like Mississippi Mud
Flesh & Bone with Van Morrison
Come Back Muddy

W Polsce płyta ukaże się tydzień później, 7 sierpnia, nakładem Sony Music.

NEW ORDER UJAWNIA PIERWSZY SINGIEL

NEW ORDER UJAWNIA PIERWSZY SINGIEL

Zespół NEW ORDER ujawnił pierwszy singiel zapowiadający ich najnowsze wydawnictwo „Music Complete”. Utwór nosi tytuł „Restless”

„Music Complete” trafi do sprzedaży 25 września. Na krążku będzie można usłyszeć wokal nietuzinkowych artystów takich jak Brandon Flowers, Iggy Pop czy Elly Jackson (La Roux). Partie smyczkowe wykonała kameralna orkiestra the Manchester Camerata, a ich aranżacją zajął się Joe Dudell.  Za produkcję nowego materiału odpowiedzialny jest sam zespół oprócz „Singularity” oraz „Unlearn”.  W tych dwóch przypadkach produkcją zajął się Tom Rowlands. Nad utworem „Superheated” pracował Stuart Price. Nowy materiał został zmixowany przez Craiga Sileya poza kompozycją „Plastic” (Richard X). Album będzie dostępny na CD, w formie elektronicznej, w limitowanej edycji na transparentnym vinylu oraz w wersji deluxe na vinylu.
New Oder tworzą: Bernard Sumner, Gillian Gilbert, Stephen Morris, Tom Chapman oraz Phil Cunningham.

Oto tracklista:


1. Restless
2. Singularity
3. Plastic
4. Tutti Frutti
5. People On The High Line
6. Stray Dog
7. Academic
8. Nothing But A Fool
9. Unlearn This Hatred
10. The Game
11. Superheated

MERCURY REV ZAPOWIADA NOWY ALBUM

rock pastedGraphic

MERCURY REV ZAPOWIADA NOWY ALBUM


Długo oczekiwana płyta amerykańskiego zespołu Mercury Rev „The Light In You” trafi do sprzedaży 18 września. Album ukaże się nakładem wytwórni Bella Union.

„The Queen Of Swans” to pierwszy zwiastun zapowiadający nowe wydawnictwo.

Nowa płyta to kalejdoskop dźwięków wypełnionych ciekawymi detalami oraz intymnymi momentami spokoju. Krążek śmiało może pretendować do najlepszego albumu jaki do tej pory nagrała formacja. Ekstatyczne wzloty oraz wywołujące dreszcze obniżenia nastroju odzwierciedlają zawirowania jakie miały miejsce w życiu prywatnym Grasshoppera (w 2014 r. muzyk został po raz pierwszy ojcem) i Jonathana Donahue.  

„To było jedno z tych niesamowitych życiowych zdarzeń, kiedy myślisz, że wszystko to, co pewne nagle się rozpada. Jeśli coś jest warte powiedzenia to potrzeba czasu, aby to móc wyrazić” – tak Jonathan tłumaczy 7 lat nieobecności.

„The Light In You” to pierwszy album spod znaku Bella Union, gdzie za sterami stoją tylko Jonathan i Grasshopper. Nowy materiał powstał w intymnej atmosferze ich prywatnego studia znajdującego się w piwnicy w Catskills oraz w NRS Studios i White Light Studios. W chórkach będzie można usłyszeć wokal Kena Stringfellowa.
Nowy krążek jest odzwierciedleniem związku pomiędzy Jonathanem a Grasshopperm, najlepszymi przyjaciółmi od czasów nastoletnich, którzy wspólnie przechodzili przez muzyczne zmiany, „pęknięcia” w zespole oraz przełomowe momenty, które wyznaczyły karierę Mercury Rev począwszy od debiutanckiej płyty „Yerself Is Steam” z 1991 r.

David Gilmour "Rattle That Rock"

RattleThatLock

David Gilmour  "Rattle That Rock""Rattle That Lock" to czwarte studyjne dzieło Gilmoura, pierwsze od czasu wydanego w 2006 roku krążka "On An Island". Teksty na płytę współtworzyła wieloletnia partnerka artysty, także artystyczna – Polly Samson, a krążek wyprodukowali David Gilmour i Phil Manzanera (Roxy Music). Projekt graficzny okładki stworzył Dave Stansbie z The Creative Corporation we współpracy z Aubrey Powell z grupy artystycznej Hipgnosis.

Led Zeppelin: ostatnia seria reedycji już w lipcu!


 rock Led Zeppelin 1979

 
Led Zeppelin: ostatnia seria reedycji już w lipcu
 
Wznowienia w wersjach deluxe płyt “Presence”, “In Through The Out Door” i “Coda”
 
 
W piątek, 31 lipca 2015 roku, zakończy się przygotowywana z niezwykłą starannością od kilku lat przez Jimmy'ego Page'a seria reedycji studyjnych albumów grupy Led Zeppelin. Tego dnia ponownie trafią do sprzedaży płyty "Presence", "In Through The Out Door" oraz wydana oryginalnie już po śmierci Johna Bonhama "Coda". Wszystkie reedycje będą dostępne w wersjach deluxe!
 
 
Tak jak było w przypadku wcześniejszych wznowień, tak i teraz płyty pojawią się w sprzedaży w wersjach poszerzonych o dodatkowe dyski audio. Będą dostępne zarówno na CD, jak i na płytach winylowych i w formacie cyfrowym. Kolekcjonerzy ponownie będą się cieszyć z edycji super deluxe boxed set.
 
Muzyka została ponownie zmasterowana z oryginalnych taśm przez Jimmy'ego Page'a. Legendarny artysta raz jeszcze przeszukał domowe archiwa w poszukiwaniu dodatkowego materiału i również tym razem znalazł sporo ciekawostek.
 
Do wydanego w 1976 roku i nagranego w 18 dni w Monachium albumu "Presence", Jimmy dodał dysk z pięcioma wcześniej niepublikowanymi miksami utworów, a także innymi wersjami kawałków "For Your Life", "Achilles Last Stand" i "Royal Orleans" oraz instrumentalną kompozycję, wcześniej niepublikowaną "10 Ribs & All/Carrot Pod Pod (Pod)". Album zdobył szczyty list po obu stronach Atlantyku i wielokrotnie pokrył się platyną.
 
Równie wielki sukces osiągnęła wydana w 1979 roku płyta "In Through The Out Door". To na niej znalazły się wspaniałe kompozycje "Fool In The Rain" i "All My Love", do dziś chętnie grane przez stacje radiowe. Dodatkowa płyta zawiera między innymi wczesne miksy kompozycji, pod innymi tytułami, w tym "The Hook" ("All My Love"), "The Epic" ("Carouselambra"), "Blot" ("I'm Gonna Crawl").
 
Dwa lata po śmierci Johna Bonhama, w 1982 roku, ukazała się płyta "Coda". Zawierała piosenki zarejestrowane między 1970 a 1978 rokiem. Do tego tytułu Jimmy Page dodał aż dwa dodatkowe dyski! Wypełnił je utworami pochodzącymi z lat 1968-1974. Są wśród nich bluesowa "Sugar Mama" z sesji w Olympic Studios z 1968 roku, "Baby Come On Home" z tej samej sesji, wcześniej niepublikowana "St. Tristan's Sword" z sesji do trzeciej płyty. Znajdziemy tu także nagrania z 1972 roku, gdy Robert Plant i Jimmy Page wybrali się do Indii i tam dokonali nagrań z orkiestrą. Choćby utworów "Friends", "Four Hands" (czyli późniejszego "Four Sticks" z "Led Zeppelin IV"). Jest też bardzo wczesna wersja "When The Levee Breaks" z 1970 roku pod tytułem "If It Keeps On Raining", inne miksy "The Wanton Song" i "In The Light" z sesji do "Physical Graffiti". Znajdziemy również instrumentalny miks "Poor Tom" z 1970 roku.
 
Reedycje płyt "Presence", "In Through The Out Door" i "Coda" ukażą się w następujących formatach:
 
•          CD – zremasterowany oryginalny album. "Presence" i "Coda" zapakowane w rozkładaną kopertę (gatefold). Wszystkie wersje CD i winylowe "In Through The Out Door" będą zapakowane w brązowy papier, podobny do tego z oryginalnego wydania.
 
•          Deluxe Edition (2CD i 3CD) – zremasterowany oryginalny album plus dodatkowy dysk z niepublikowanymi wcześniej utworami. Do płyty "Coda" zostały dodane dwa dyski.
 
•          LP – zremasterowany oryginalny album na 180-gramowym winylu, w oprawie będącej dokładnym odwzorowaniem pierwszej edycji. Wszystkie wersje "In Through The Out Door" będą zawierać replikę oryginalnej wkładki.
 
•          Deluxe Edition Vinyl – zremasterowany oryginalny album oraz dodatkowa płyta audio na 180-gramowym winylu. "Coda" będzie zawierać dwa analogowe krążki.
 
•          Digital Download – zremasterowany oryginalny album oraz dodatkowe nagrania audio.
 
•          Super Deluxe Boxed Set:
            
ð  zremasterowany oryginalny album na CD w opakowaniu będącym repliką winyla.
ð  dodatkowe nagrania audio na CD zapakowane w kartonową kopertę.
ð  zremasterowany oryginalny album na 180-gramowym winylu w opakowaniu dokładnie imitującym to z pierwszego wydania.
ð  dodatkowe nagrania audio na 180-gramowym winylu.
ð  karta z kodem do ściągnięcia wysokiej jakości plików cyfrowych, zmiksowanych w technologii 96kHz/24 bit.
ð  72-stronicowa książka w twardej oprawie z rzadkimi lub wcześniej niepublikowanymi zdjęciami.
ð  wysokiej jakości wydruki oryginalnych okładek; pierwszych 30 tys. będzie ponumerowanych.
 
 
Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legend rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.
 
Led Zeppelin po raz ostatni pojawili się na scenie w grudniu 2007 roku w londyńskiej O2 Arena, na koncercie ku czci Ahmeta Erteguna. Miejsce nieżyjącego Johna Bonhama zajął jego syn Jason. W styczniu 2014 roku Led Zeppelin zostali uhonorowani Grammy za dokumentujące wspomniany koncert wydawnictwo "Celebration Day".
 
 
Oto dokładna zawartość reedycji:
 
"Presence":
 
1.         Achilles Last Stand
2.         For Your Life
3.         Royal Orleans
4.         “Nobody's Fault But Mine
5.         Candy Store Rock
6.         Hots On For Nowhere
7.         Tea For One
 
Dodatkowa płyta audio:
 
1.         Two Ones Are Won (Achilles Last Stand – Reference Mix)
2.         For Your Life (Reference Mix)
3.         10 Ribs & All/Carrot Pod Pod (Pod) (Reference Mix)
4.         Royal Orleans (Reference Mix)
5.         Hots On For Nowhere (Reference Mix)
 
 
"In Through The Out Door":
 
1.         In The Evening
2.         South Bound Saurez
3.         Fool In The Rain
4.         Hot Dog
5.         Carouselambra
6.         All My Love
7.         I'm Gonna Crawl
 
Dodatkowa płyta audio:
 
1.         In The Evening (Rough Mix)
2.         Southbound Piano (South Bound Saurez - Rough Mix)
3.         Fool In The Rain (Rough Mix)
4.         Hot Dog” (Rough Mix)
5.         The Epic (Carouselambra - Rough Mix)
6.         The Hook (All My Love - Rough Mix)
7.         Blot (I'm Gonna Crawl - Rough Mix)
 
 
"Coda":
 
1.         We're Gonna Groove
2.         Poor Tom
3.         I Can’t Quit You Baby
4.         Walter's Walk
5.         Ozone Baby
6.         Darlene
7.         Bonzo's Montreux
8.         Wearing And Tearing
 
Dodatkowe płyty audio:
 
Dysk 1
 
1.         We're Gonna Groove (Alternate Mix)
2.         If It Keeps On Raining (When The Levee Breaks - Rough Mix)      
3.         Bonzo's Montreux (Mix Construction In Progress)
4.         Baby Come On Home
5.         Sugar Mama (Mix)
6.         Poor Tom (Instrumental Mix)
7.         Travelling Riverside Blues (BBC Session)
8.         Hey, Hey, What Can I Do
 
Dysk 2
 
1.         Four Hands (Four Sticks - Bombay     Orchestra)
2.         Friends (Bombay Orchestra)
3.         St. Tristan's Sword (Rough Mix)
4.         Desire (The Wanton Song - Rough Mix)
5.         Bring It On Home (Rough Mix)
6.         Walter's Walk (Rough Mix)
7.         Everybody Makes It Through (In The Light - Rough Mix)

Partner telewizyjny


RDNTv