So01112014

Back Start Programy Rockolekcje

Led Zeppelin! – legendarne “IV i „Houses of the Holy” ” w nowych odświeżonych wersjach !

rock zeppelin 02

                                             Led Zeppelin! – legendarne “IV i „Houses of the Holy” ” w nowych odświeżonych wersjach !

rock zeppelin 03

 

W poniedziałek, 27 października 2014 roku, dzięki Warner Music Poland pojawiły się w sklepach reedycje genialnych  albumów : „IV” i „Houses of the Holy”  grupy Led Zeppelin. Zaś w sieci zamieszczony został wideoklip do niepublikowanej wcześniej wersji klasyka formacji, które promuje wznowienia.
 
 
W serwisie YouTube można już znaleźć klip do alternatywnego miksu jednego z wielu evergreenów Led Zeppelin, numeru "Rock And Roll".
 
Led Zeppelin - "Rock And Roll (Alternate Mix)" – ZOBACZ TELEDYSK

 

Kawałek "Rock And Roll (Alternate Mix)" znalazł się na dołączonej do reedycji albumu, umownie nazywanego "IV", płycie audio. Odpowiedzialny za przygotowanie reedycji Jimmy Page, zamieścił na niej wszystkie osiem piosenek z albumu w niepublikowanych dotąd miksach lub wersjach! Co oznacza, że możemy posłuchać legendarnych "Schodów do nieba" w wersji dotąd niesłyszanej! Konkretnie w miksie z Sunset Sound Studio w Los Angeles.
 
"To była niemalże pre-punkowa piosenka" – mówił o alternatywnej wersji "Rock And Roll" John Paul Jones. "Dość szybka, mająca wielką energię. Wielką frajdą jest ją grać. Lubili ją fani, lubiliśmy i my". "Ma taką bezpośrednią energię. Jest imprezowym numerem, w tekście są przecież słowa »It's been a long time since I rock and rolled«, co chyba mówi wszystko. Wspaniały tekst, wspaniałe wykonanie" – dodał Jimmy Page.

rock zeppelin 06

 

Oto wersje wznowień albumów "IV" i "Houses Of The Holy":
 
•          pojedyncze CD – zremasterowana płyta zapakowana w rozkładaną kopertę (gatefold card wallet).
•          edycja deluxe 2CD – zremasterowana płyta plus dodatkowy dysk audio z niewydanym wcześniej materiałem.
•          LP – zremasterowana płyta na 180-gramowym winylu, z dokładną repliką szaty graficznej pierwszego wydania.
•          edycja deluxe 2LP – zremasterowana płyta plus dodatkowy materiał audio na 180-gramowym winylu.
•          pliki cyfrowe – zremasterowana płyta oraz dodatkowy materiał audio.
•          Super Deluxe Box:    
       
£  zremasterowana płyta na CD zapakowana w replikę koperty płyty winylowej.
£  dodatkowy materiał audio na CD w osobnym kartonowym opakowaniu z inną okładką.
£  zremasterowana płyta na 180-gramowym winylu w kopercie będącej dokładną kopią opakowania pierwszego wydania.
£  dodatkowy materiał audio na 180-gramowym winylu, w rękawku z inną szatą graficzną.  
£  zremasterowana płyta do ściągnięcia w formacie wysokiej 96kHz/24 bit.
£  80-stronicowa książka w twardej oprawie z wieloma rzadkomi zdjęciami oraz wspomnieniami.
£  wydrukowana w wysokiej jakości oryginalna okładka; pierwsze 30 tys. Indywidualnie numerowanych.

BRYAN FERRY nowy album w listopadzie!

rock bryan ferryBRYAN FERRY
nowy album w listopadzie!
 

17 listopada na rynku znajdzie się nowy krążek Bryana Ferry’ego zatytułowany „Avonmore”. Produkcja albumu to dzieło samego Ferry’ego oraz Rhetta Daviesa, natomiast za mix odpowiada Craig Silvey (The Horrors, Arcade Fire, The National). Gościnnie na płycie pojawią się Johnny Marr, Nile Rodgers, Flea, Ronnie Spector, Mark Knopfler i Maceo Parker. Krążek będzie zawierał 10 kompozycji, w zestawie znajdzie się między innymi nowa wersja piosenki "Johnny & Mary" z repertuaru Roberta Palmera. Album będzie dostępny jako CD, Vinyl oraz w wersji elektronicznej.
 
Singlem zapowiadającym całość jest kompozycja „Loop De Li”
 


Tracklista:
 
1. Loop De Li
2. Midnight Train
3. Soldier of Fortune
4. Driving Me Wild
5. A Special Kind Of Guy
6. Avonmore
7. Lost
8. One Night Stand
9. Send In The Clowns
10. Johnny & Mary

Foo Fighters Sonic Highways

rock FF 2014

Foo Fighters  Sonic Highways 

premiera: 10-11-2014


Foo Fighters ogłosiło datę premiery nowej, długo oczekiwanej płyty studyjnej. Ósmy w karierze album zatytułowany jest „Sonic Highways” i ukaże się 10 listopada br. Płyta dostępna będzie na nośniku CD oraz winylu.
„Sonic Highways” to osiem nowych utworów, które łącznie trwają niewiele ponad 44 minuty. Nawiązują one do miast (Austin, Chicago, Los Angeles, Nashville, Nowy Orlean, Nowy Jork, Seattle, Waszyngton), w których je nagrywano. Za produkcję całości odpowiada Butch Vig (producent legendarnej płyty „Nevermind” Nirvany) oraz sam zespół.
Kompozycje zgłębiają lokalne nurty muzyczne, obrazując to w jaki sposób każdy z tych regionów kształtował lokalnych muzyków w ich początkowych okresie twórczości oraz co oni z kolei wnieśli w kulturowy tygiel swoich rodzinnych miast. Swój udział w tworzeniu każdego utworu miały lokalne legendy muzyki, a teksty powstały w eksperymentalny, bezprecedensowy sposób – Dave czekał do ostatniego dnia sesji nagraniowej, aby ukończyć pisanie słów. Zależało mu na ujęciu wszelkich inspiracji i doświadczeń zebranych w trakcie procesu twórczego.

Tracklista:
1. Something From Nothing
2. The Feast and The Famine
3. Congregation
4. What Did I Do?/God As My Witness
5. Outside
6. In The Clear
7. Subterranean
8. I Am A River

Coldplay Ghost Stories Live 2014

Coldplay „Ghost Stories – Live 2014”

rock CPLIVE BAND

W tym roku zespół Coldplay rozpieszcza swoich fanów. Po świetnie przyjętym albumie „Ghost Stories” grupa przygotowała koncertowe wydawnictwo. „Ghost Stories – Live 2014” ukaże się 24 listopada.

Na wydawnictwie znalazł się kameralny koncert, który odbył się w marcu 2014 roku w Sony Studios w Los Angeles. Wydarzenie w wyjątkowej, efektownej oprawie sfilmował nominowany do Grammy reżyser Paul Dugdale. Występ ukaże się na DVD oraz w formacie Blu-ray.

„Dla naszego zespołu był to niezwykły, szczególny koncert” – zapewnia Chris Martin. „Odbył się w magicznym miejscu, z ekranami i laserami dookoła. To było jak marzenie. Wtedy też po raz pierwszy ktoś spoza personelu pracującego w studiu nad płytą, usłyszał nowe piosenki. Na filmie jest zawarta nasza oryginalna wizja tego albumu”.  

Fragmenty tego wydarzenia zaprezentowało kilka stacji telewizyjnych, w tym NBC i Sky Arts. W Wielkiej Brytanii nominowano je nawet do nagrody w kategorii „Best Live Coverage” na UK Music Video Awards. Jednak dopiero teraz zapis występu pojawi się w całości.

rock CP CD

Wydawnictwo zawierać będzie także koncertową wersję płyty „Ghost Stories” na kompakcie, z piosenkami nagranymi podczas występów w Londynie, Sydney, Paryżu, Kolonii, Nowym Jorku i Los Angeles, od kwietnia do lipca 2014. Uzupełnienie „Ghost Stories - Live 2014” stanowi osiem wideoklipów promujących album „Ghost Stories”, w tym dwa wcześniej niepublikowane, do „All Your Friends” oraz wydłużonej, reżyserskiej wersji „Magic” (z gościnnym udziałem Petera Fondy).

Płyta „Ghost Stories” ukazała się w naszym kraju 19 maja 2014 roku. Miesiąc po premierze pokryła się złotem. Obecnie krążek osiągnął status platyny. Album zadebiutował na pierwszym miejscu list w ponad 20 krajach, w tym po obu stronach Atlantyku oraz w Polsce. Do tej pory sprzedał się na całym świecie w ponad 2 mln egzemplarzy!

DVD/Blu-ray:

1. Always In My Head
2. Magic
3. Ink
4. True Love
5. Midnight
6. Another's Arms
7. Oceans
8. A Sky Full Of Stars
9. O

Music videos:

1. Midnight
2. Magic (Extended Director's Cut)
3. A Sky Full Of Stars
4. True Love
5. Ink (Live at the Royal Albert Hall)
6. All Your Friends
7. Ghost Story
8. Always In My Head (Artwork Animation)
 
Alternate Live Takes:

1. Always In My Head
2. Oceans
 
CD:

1. Always In My Head (Live at the Royal Albert Hall, London)                                                   
2. Magic (Live at the Enmore Theatre, Sydney)                                                                                             
3. Ink (Live at Le Casino de Paris, Paris)                                                                                         
4. True Love (Live at the Enmore Theatre, Sydney)                                         
5. Midnight (Live at the Royal Albert Hall, London)                                          
6. Another's Arms (Live at the Beacon Theatre, New York)                                                                                                                              
7. Oceans (Live at E-Werk, Cologne)
8. A Sky Full Of Stars (Live at the Royal Albert Hall, London)
9. O (Live at Royce Hall, Los Angeles)

Curly Heads Ruby Dress Skinny Dog

rock Curly Heads

Curly Heads  Ruby Dress Skinny Dog 

premiera: 21-10-2014

Zaczynali od zera, jak tysiące rockowych kapel, o których nigdy nie usłyszycie. Ot, kumple ze szkoły zamarzyli o wielkiej scenie i założyli zespół. Uczyli się grać na instrumentach, szukali brzmienia, próbowali układać własne piosenki. Marzyli razem, snuli plany, kłócili się, godzili i znów marzyli. Grali w każdej wolnej chwili. Czuli, że idzie im coraz lepiej. Znajomym też się podobało. Ktoś zaprosił ich do zagrania w ciasnym, ciemnym klubie dla garstki widzów, potem w następnym. Za chwilę przyszły większe sceny, większe ambicje, wyróżnienie w konkursie na festiwalu w Jarocinie… i tu właściwie historia Curly Heads mogła się skończyć. Wszystko na to wskazywało.W 2012 roku Dawid Podsiadło, wokalista Curly Heads, w brawurowym stylu wygrał program „X-Factor”. Rok później ukazała się jego debiutancka solowa płyta „Comfort and Happiness”. Album odniósł wielki sukces, posypały się nagrody i propozycje koncertów. Tak spektakularnego debiutu nie mieliśmy na polskiej scenie od lat, więc kto by tam myślał o kapeli, z którą stawiało się pierwsze kroki na scenie? Okazało się, że muzycy Curly Heads myśleli. Nie ostygł w nich rockandrollowy żar, nie zmienili planów – czekali tylko z ich realizacją na odpowiedni moment. Okazało się, że związana z aktywnością koncertową Dawida przerwa dobrze zespołowi zrobiła. Muzycy mieli czas i motywację, by napisać nowy materiał, który pozwoli im zmierzyć się z wysoko zawieszoną poprzeczką. Wreszcie, na początku 2013 roku, podjęli decyzję o rejestracji materiału. Sesja odbyła się w trójmiejskim studiu Custom34 (tu powstawały nagrania m.in. Myslovitz i Luxtorpedy), a produkcję muzyczną powierzono Danielowi Walczakowi, który jest gitarzystą i szefem muzycznym solowego zespołu Dawida.
Rezultatem ich wspólnej pracy jest album zatytułowany „Ruby Dress Skinny Dog”, na którym ci sympatyczni młodzi ludzie z Dąbrowy Górniczej rzucają wyzwanie tuzom muzyki gitarowej z Londynu i Nowego Jorku. Inspiracje czerpią zarówno z grunge’u, którego najlepszych lat nie mogą przecież pamiętać, jak i z new rock revolution, przy którym musieli dorastać.
- Ja myślę, że to po prostu rock’n’roll. To jest płyta, której trzeba słuchać głośno – mówi Oskar Bała i trudno się z nim nie zgodzić. Trzeba jednak dodać, że płyty tak kipiącej energią, tak nabuzowanej i bezpretensjonalnej zarazem, dawno już w polskim rocku nie było. Fani solowej twórczości Dawida będą zaskoczeni nie tylko ostrą jazdą w warstwie instrumentalnej, ale przede wszystkim jego sposobem śpiewania – mocnym, bezkompromisowym… “Nagrywając wokale, wykrzykując te teksty, czułem się totalnie wolny” – przyznaje Dawid. I to wyraźnie na „Ruby Dress Skinny Dog” słychać. Bo czym innym jest muzyka rockowa, jeśli nie wolnością opowiedzianą za pomocą dźwięków i przepuszczoną przez odkręcony na full wzmacniacz?

1.Love Again
2.Reconcile
3.Ruby Dress
4.Diadré
5.Till You Got Me
6.Burning Down
7.HouseCall
8.Noadvice
9.Midnight Crash
10.Synthlove
11.M.A.B

źródło: Sony Music

Partner telewizyjny


RDNTv