Wt03032015

Back Start Programy Rockolekcje

STORNOWAY NOWY ALBUM W KWIETNIU

STORNOWAY
NOWY ALBUM W KWIETNIU
 
rock stornoway
 
„Wydrzyk wielki, skua (stercorarius skua) to dość szczególny gatunek ptaka morskiego, czasami zwanego bonxie. Z uwagi na wielkość, agresywną naturę, zacięcie w ochronie swojego gniazda, wydrzyk wielki nie obawia się innych drapieżników. Ten gatunek ptaka znajduje się na samym szczycie łańcucha pokarmowego. To z pewnością silny i i bezwzględny drapieżca”.
Przymiotniki opisujące wydrzyka wielkiego z całą pewnością nie kojarzą się z zespołem Stornoway. Trzeci longplay Brytyjczyków zatytułowany „Bonxie” trafi na półki sklepowe 13 kwietnia. Stornoway zadebiutował w 2010 r. albumem „Beachcomber’s Windowsill”, który sprzedał się w nakładzie 100,000 egzemplarzy.
Za produkcję nowego krążka odpowiedzialny jest Gil Norton, znany ze współpracy z takimi gwiazdami jak Pixies, Foo Fighters czy Twin Atlantic. Gil sprowokował członków formacji do wyjścia poza swoją strefę komfortu.
Pasja zespołu do dzikiej przyrody oraz ptaków znajduje odzwierciedlenie w muzyce i tekstach. Tematy utworów podsunął lider Stornoway Brian Brigg, który z wykształcenia jest dr. ornitologii.
„Potrzebowałem wstrząsu, odnaleźć kontakt z naturą – poczuć się malutki” – mówi Brigg.
Na płycie będzie można usłyszeć „śpiew” 20 różnych gatunków ptaków, w tym bernikle (ptak z gatunku gęsi). Podczas gdy drugi album Stornoway „Tales From Terra Firma” podejmował tematy bardzo osobiste, skoncentrowane na życiu wewnętrznym jednostki, o tyle „Bonxie” zwrócony jest ku światu zewnętrznemu. Zainspirowany humanistycznym ideałem, wynikającym z poczucia pokory oraz zachwytu nad siłami natury, wyzwalaja ogromną potrzebą szacunku dla środowiska.
Pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo nosi tytuł „The Road You Didn’t Take” .
Oto tracklista:
1. Between The Saltmarsh and the Sea
2. Get Low
3. Man on Wire
4. The Road You Didn t Take
5. Lost Youth
6. Sing With Our Senses
7. When We Were Giants
8. When You re Feeling Gentle
9. Heart of the Great Alone
10. Josephine
11. Love Song of the Beta Male

Nowy album Blur „The Magic Whip” już w kwietniu

 
Nowy album Blur
„The Magic Whip” już w kwietniu
 
27 kwietnia ukaże się nowa studyjna płyta formacji Blur. Pierwsze od 12 lat wydawnictwo Anglików nosi tytuł „The Magic Whip”. Do sieci trafiła już pierwsza piosenka promująca album, „Go Out”.
 
rock blur cover
 
 
Na płycie znajdzie się 12 piosenek. Informację o premierze muzycy podali podczas konferencji prasowej zorganizowanej w chińskiej restauracji w Londynie.
 
Blur pracowali nad materiałem w czteroosobowym składzie, czyli: Damon Albarn, Graham Coxon, Alex James i Dave Rowntree. Prace nad albumem rozpoczęły się wiosną 2013 roku, gdy Blur mieli pięciodniową przerwę w tournée. Zamknęli się wtedy w Avon Studios w Kowloon, w Hongkongu i zrealizowali pierwsze nagrania. Damon Albarn wrócił rok później do napisanych piosenek, a następnie zatrudnił do pracy nad płytą dobrego znajomego, producenta Stephena Streeta.
 
Jako pierwsza płytę „The Magic Whip” promuje piosenka „Go Out”, do której powstał teledysk, przypominający kurs gotowania. 
 
 
Na konferencji w Londynie muzycy Blur ogłosili również, że 20 czerwca wystąpią w Hyde Parku.
 
Tracklista:
 
1. Lonesome Street
2. New World Towers
3. Go Out
4. Ice Cream Man
5. Thought I Was A Spaceman
6. I Broadcast
7. My Terracotta Heart
8. There Are Too Many Of Us
9. Ghost Ship
10. Pyongyang
11. Ong Ong
12. Mirror Ball

WIELKI POWRÓT INCUBUS!

rock incubusWIELKI POWRÓT INCUBUS!


INCUBUS PODPISAŁ KONTRAKT Z  ISLAND RECORDS!
4-UTWOROWY MINI ALBUM “TRUST FALL (SIDE A)” UKAŻE SIĘ 24 MARCA 2015
PIERWSZY SINGIEL “ABSOLUTION CALLING”

 
Nowa Epka ukaże się 20 lat od premiery debiutanckiego albumu Incubus „Fungus Amongus”. Zespół ma na swoim koncie 6 studyjnych albumów, z czego ostatnie 3 wyprodukował Brendan O’Brien. Płyty zdobyły złoty, platynowy i multi-platynowy status. 4 utwory dotarły do pierwszego miejsca listy Billboard Alternative Songs - “Drive” (2000), “Megalo­maniac” (2003), “Anna-Molly” (2006), i “Love Hurts” (2008).

FAITH NO MORE powrót po 18 latach!

rock faithnomoreFAITH NO MORE powrót po 18 latach!
 

Na tę wiadomość czekali wszyscy fani talentu Mike’a Pattona i spółki. FAITH NO MORE powraca po 18 latach nieobecności z nowym studyjnym albumem!!! Ostatni krążek formacji „Album Of The Year” ukazał się w 1997 r. Najnowsze dzieło zespołu będzie nosić tytuł „Sol Invictus” i trafi na półki sklepowe 18 maja. Jego produkcją zajął się założyciel i basista zespołu Bill Gould. Z całą pewnością jest to jeden z najbardziej oczekiwanych krążków tego roku.
 
„Myślę, że nasz nowy materiał w pełni odzwierciedla drogę jaką przeszliśmy od nagrania naszego ostatniego albumu do obecnego momentu. Utwory są bardzo mocne, niektóre zawierają dużo „przestrzeni”. Wszystko co robimy, sposób naszej gry, zawsze będzie brzmieć jak Faith No More. Po prostu czujemy się z tym dobrze” – mówi Bill Gould.
 
W lutym FAITH NO MORE odwiedzi Japonię i Australię, a w kwietniu zespół wyrusza w trasę koncertową po Ameryce Północnej. Inauguracja tournee odbędzie się 15 kwietnia w Vancouver. Bilety na wszystkie występy zostały wyprzedane.

Tracker - Nowy album Marka Knopflera!

MK Tracker 5001

"Tracker" – nowy album Marka Knopflera
17 marca 2015 ukaże się najnowszy solowy album Marka Knopflera. Płyta zatytułowana "Tracker", zawiera 11 nowych utworów. Wśród wielu inspiracji do napisania piosenek znaleźli się m.in. Beryl Bainbridge i Basil Bunting.

Album "Tracker" ukaże się na CD, podwójnym winylu, CD deluxe z 4 dodatkowymi utworami oraz specjalnym boksie, zawierającym CD, winyle, dodatkowe CD z 6 dodatkowymi utworami, DVD z ekskluzywnym, krótkim filmem wyreżyserowanym przez Hanrika Hansena oraz wywiadem z Markiem opowiadającym o nowym albumie.
Notki w książeczce do płyty zostały specjalnie napisane przez wybitnego amerykańskiego autora Richarda Forda.

Partner telewizyjny


RDNTv