Śr17092014

Back Start Programy Rockolekcje

Muzyka na Wakacje_9

rock plantRobert Plant – Lullaby and… The Ceaseless Roar
 
"Lullaby And… The Ceaseless Roar", dziesiąty solowy album Roberta Planta, ma swoją premierę dziś w  poniedziałek, 8 września 2014 roku. Materiał to fantastyczna symbioza etnicznych rytmów rodem z Afryki i Bliskiego Wschodu, nowoczesnej elektroniki w stylu Massive Attack oraz rocka i korzennego bluesa z amerykańskiego Południa. Tak udanego połączenia może dokonać tylko twórca wyjątkowy, jakim bez wątpienia jest Anglik. Płytę wypełnia piękna, niezwykle bogata muzyka, będąca efektem podróży artysty po USA i Wielkiej Brytanii oraz powrotów do miejsc dawno nieodwiedzanych i muzyki z lat 30. i 40. Jak mówi sam Plant, to radosny i odważny album. Dla słuchaczy o otwartych umysłach.
 Nad nowymi piosenkami artysta pracował w studiu z muzykami, tworzącymi towarzyszący mu zespół Sensational Space Shifters (Justin Adams – bendir, djembe, gitary, tehardant, chórki; John Baggott – klawisze, loopy, bas mooga, fortepian, tabla, chórki; Juldeh Camara – kologo, ritti, śpiew Fulani; Billy Fuller – gitara basowa, programowanie perkusji, omnichord, kontrabas; Dave Smith – perkusja; Liam "Skin" Tyson –banjo, gitara, chórki). Płyta powstawała w przeważającej mierze w należących do Petera Gabriela Real World Studios. Nagrywano też w Helium Studios w Wiltshire. Produkcję 11 piosenek wziął na siebie sam Robert Plant, a większość zmiksował Tchad Blake. Dziewięć utworów to kompozycje autorskie, napisane przez Anglika z jego zespołem.

 

zapowiedź albumu:

Muzyka na Wakacje_8

Royal Blood serca polskich fanów zdobyli kapitalnym koncertem zagranym na festiwalu Open’er. Ich debiutancki krążek to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier 2014 roku. 
 
 
 
Zespół tworzą Mike Kerr (wokal, gitara basowa) i Ben Thatcher (perkusja). O duecie zrobiło się głośno po tym, jak na festiwalu Glastonbury, perkusista uwielbianych na Wyspach Arctic Monkeys, Matt Helders, przechadzał się dumnie w t-shircie z logo zespołu i wychwalał chłopaków pod niebiosa. Koszulkę założył też na koncert swojego zespołu, zarejestrowany przez kamery i obejrzany przez setki tysięcy fanów. „To, co zrobił dla nas, było fantastyczne” – mówi Mike.
 
Royal Blood to zespół, któremu wróży się karierę na miarę The White Stripes albo The Black Keys. Wykonawca, po którego koncercie recenzent "Guardiana" napisał: "Czułem się jakbym dostał w łeb młotem bogów, którym włada wielki mistrz". A jego kolega po fachu z "Daily Mirror" trafnie stwierdził: "Oni są w stanie rozpalić każdą publiczność". Mike’owi i Benowi koncertową energię z powodzeniem udało się zamknąć na debiutanckim wydawnictwie.

Muzyka na Wakacje_6

Dwa nowe albumy Prince'a we wrześniu!rock prince

29 września 2014 roku ukażą się dwa premierowe wydawnictwa Prince’a. Płyty noszą tytuły „Art Official Age” oraz „Plectrumelectrum”.

Pierwsza jest solowym dziełem Księcia, zaś druga powstała w ramach projektu 3rdEyeGirl z 2013 roku (oprócz lidera również: Donna Grantis – gitara, Hannah Ford Welton – perkusja i Ida Nielsen – gitara basowa). Parę piosenek z nich pojawiło się w sieci na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, choćby „Breakdown”, „Breakfast Can Wait”, „This Could Be Us” i „Funknroll” (z „Art Official Age”) oraz „Pretzelbodylogic” i „Fixurlifeup” („Plectrumelectrum”). Wymienionymi płytami Prince po wielu latach przerwy powraca pod skrzydła wytwórni Warner, w której święcił największe triumfy.

Dodajmy, że za brzmienie obu wydawnictw odpowiadają Prince oraz Joshua Welton. Muzycznie z kolei mamy nowoczesną mieszankę soulu, R&B i funku na płycie solowej oraz nagrany na analogowym sprzęcie i „na setkę” energetyczny funk rock.

Poprzednia płyta Prince'a, siedmiokrotnego laureata Grammy, który w swojej karierze sprzedał ponad 100 mln płyt, nosiła tytuł „20Ten” i ukazała się w lipcu 2010 roku.

Oto tracklisty albumów:

Art Official Age:

Art Official Cage

Clouds

Breakdown

The Gold Standard

U Know

Breakfast Can Wait

This Could Be Us

What It Feels Like

affirmation I & II

Way Back Home

Funknroll

Time

affirmation II

Plectrumelectrum:

Wow

Pretzelbodylogic

Aintturninround

Plectrumelectrum

Whitecaps

Fixurlifeup

Boytrouble

Stopthistrain

Anotherlove

Ticktactoe

Marz

Funknroll

Muzyka na Wakacje_7

Nazywamy się Westwood i gramy brudnego rock’n’rolla. Właśnie nagraliśmy, płytę z której jesteśmy bardzo dumni - czytamy w informacji prasowej towarzyszącej debiutowi grupy Westwood. Płyta nowi tytuł "Revlover"

 

 

Ponieważ muzycy swoją największą siłę dostrzegają w występach na żywo, materiał zdecydowali się nagrać na "setkę". Za realizację nagrań, miks i mastering odpowiedzialny był Michał Kupicz, który współpracował z takimi zespołami jak Pogodno, Mikrokolektyw czy Tres.B.

Muzyka na Wakacje_5

FLYING COLORS
nowy album supergrupy we wrześniu!
 

29 września ukaże się drugi studyjny album formacji Flying Colors, którą tworzą  Mike Portnoy (eks-Dream Theater), Neal Morse (Spock's Beard), Steve Morse (Deep Purple), Dave LaRue (Dixie Dregs) i Casey McPherson (Alpha Rev). Krążek będzie zatytułowany „Second Nature” i znajdzie się na nim 9 kompozycji. Mike Portnoy opowiada: „Nigdy nie rozmawialiśmy o kierunku, w jakim miałaby iść ta płyta. Po prostu zrobiliśmy to, co zrobiliśmy. Natomiast brak producenta zapewne przyczynił sie do tego, że piosenki mają więcej przestrzeni”. Steve Morse dodaje: „Ten krążek jest naprawdę wielowarstwowy. Im więcej go słuchacz, tym więcej słyszysz. To płyta do zasłuchania się w niej”.

 

Tracklista:                      
 
1. Open Up Your Eyes (12.24)
2. Mask Machine (6.06)
3. Bombs Away (5.03)
4. The Fury Of My Love (5.10)
5. A Place In Your World (6.25)
6. Lost Without You (4.46)
7. One Love Forever (7.17)
8. Peaceful Harbor (7.01)
9. Cosmic Symphony (11.46)
   I. Still Life Of The World
   II. Searching For The Air
   III. Pound For Pound
 

mystic production

Partner telewizyjny


RDNTv