Cz29012015

Back Start Programy Rockolekcje

Tracker - Nowy album Marka Knopflera!

MK Tracker 5001

"Tracker" – nowy album Marka Knopflera
17 marca 2015 ukaże się najnowszy solowy album Marka Knopflera. Płyta zatytułowana "Tracker", zawiera 11 nowych utworów. Wśród wielu inspiracji do napisania piosenek znaleźli się m.in. Beryl Bainbridge i Basil Bunting.

Album "Tracker" ukaże się na CD, podwójnym winylu, CD deluxe z 4 dodatkowymi utworami oraz specjalnym boksie, zawierającym CD, winyle, dodatkowe CD z 6 dodatkowymi utworami, DVD z ekskluzywnym, krótkim filmem wyreżyserowanym przez Hanrika Hansena oraz wywiadem z Markiem opowiadającym o nowym albumie.
Notki w książeczce do płyty zostały specjalnie napisane przez wybitnego amerykańskiego autora Richarda Forda.

The Waterboys November Tale

The Waterboys zaprezentowali video, które powstało do nowego niesamowitego singla „November Tale”. Klip zapowiada album „Modern Blues”, który ukaże się 19 stycznia 2015 r. Reżyserem video jest Holender, Robert Jan Westdijk, a za dźwięk odpowiedzialny jest Bob Clearmountain. Całość została nagrana podczas próby dźwięku przed koncertem The Waterboys w Paradiso w Amsterdamie, 5 i 6 grudnia 2014 roku. Lider Waterboys, Mike Scott mówi: „Tworzenie tego teledysku to była czysta przyjemność, ponieważ występowaliśmy na żywo. Moją jedyną obawą było to, czy uda nam się zagrać tak dobrze, jak na płycie. Ale po porównaniu płyty i występu uważam, że zrobiliśmy to nawet trochę lepiej.” Video można obejrzeć poniżej.
Wszyscy muzycy, którzy pojawiają się w teledysku, uczestniczyli w nagrywaniu albumu „Modern Blues”. Jesienią będzie miała miejsce premiera niezależnego filmu Roberta Jan Westdijka (reżysera klipu), w którym pojawią się The Waterboys.

 


Lista utworów na płycie „Modern Blues”:
1. Destinies Entwined
2. November Tale
3. Still A Freak
4. I Can See Elvis
5. The Girl Who Slept For Scotland
6. Rosalind (You Married The Wrong Girl)
7. Beautiful Now
8. Nearest Thing To Hip
9. Long Strange Golden Road
Płyta The Waterboys „Modern Blues” ukaże się 19 stycznia 2015 r.

Scorpions świętują 50-lecie działalności nową płytą “Return To Forever”!

Scorpions świętują 50-lecie działalności nową płytą “Return To Forever”!

scorpions_return-to-forever_cover_small

„We Built This House” to pierwszy singiel legendarnej grupy Scorpions zapowiada nową płytę „Return To Forever” (premiera 24 lutego)!

Mając na jednym krążku aż 12 świetnych jakościowo kompozycji wybór utworu, który ma promować płytę jest wyjątkowo trudny. Tak właśnie przestawia się sytuacja z nowym albumem studyjnym grupy Scorpions! Legenda rocka z okazji 50-lecia działalności powraca z krążkiem zatytułowanym „Return To Forever”, który w Polsce ukaże się 24 lutego. Płyta dostępna będzie na nośniku CD, winylu oraz w specjalnym box’ie kolekcjonerskim zawierającym CD w wersji deluxe (dodatkowe 4 utwory), audiobook z wywiadem, winyl, Tshirt, plakat oraz USB zawierający podstawową wersję płyty. Zwiastun płyty tutaj.

Pierwszym singlem, który zapowiada płytę jest piosenka „We Built This House”.

Klaus Meine: „Ostatecznie, to właśnie ten utwór odzwierciedla naszą historię. Od pierwszych wspólnych dni w Hanowerze, pierwszych koncertów za granicą aż po dzień dzisiejszy – cegła po cegle, mozolnie i wytrwale budowaliśmy dom, który nazywa się Scorpions. Przetrwaliśmy gwałtowne burze, ale dom wszystko wytrzymał. Okazał się odporny i trwały. Wznoszenie go dało nam dużo radości – z muzyki, ze zdobywanych po dziś dzień doświadczeń, wdzięczność za wsparcie fanów. Ciężko pracowaliśmy, aby urzeczywistnić nasze marzenie. Jesteśmy zarazem wdzięczni, że nadal możemy je przeżywać.”

Pół  wieku historii i filozofii reprezentowanej przez Scorpions ujęte zostało w jednym singlu! Utworze, który odzwierciedla wszystkie najlepsze cechy tej pochodzącej z Hanoweru grupy: czysta energia, nieomylne poczucie melodii i harmonii, niepowtarzalny dźwięk gitary oraz rozpoznawalny na całym świecie, unikatowy wokal Klausa Meine.  Polscy fani będą mogli posłuchać i zobaczyć zespół 9 maja, kiedy to wystąpią z koncertem w łódzkiej Atlas Arenie w ramach trasy The 50th Anniversary World Tour 2015/2016.

Cassandra Wilson – “Coming Forth By Day”

Cassandra Wilson – “Coming Forth By Day”

CW_final_2

7 kwietnia 2015 roku ukaże się nowy album Cassandry Wilson zatytułowany „Coming Forth By Day.” Płyta ta jest niezwykłym hołdem złożonym wyjątkowej artystce, jaką była Billie Holiday w stulecie jej urodzin. Tytuł albumu „Coming Forth By Day” to angielskie tłumaczenie tytułu staroegipskiej „Księgi Umarłych” – zbioru zaklęć mających pomóc w wędrówce w zaświaty.

Cassandra Wilson z charakterystyczną dla siebie odwagą podeszła do repertuaru „Lady Day.” Wspólnie z producentem Nickiem Launay (znanym ze współpracy z Nickiem Cave), Cassandra wybrała zarówno mniej znane, jak i wielkie przeboje Billie Holiday.

‘Coming Forth by Day’ jest hołdem dla piękna, mocy i geniuszu Billie Holiday. Album ten jest zbiorem muzycznych zaklęć, przewodnikiem przez mity, które narosły wokół jej życia. Album ten jest siłą napędową do ponownego zaistnienia twórczości Billie Holiday  w XXI wieku” – powiedziała Cassandra.

W powstaniu albumu uczestniczyli między innymi:  producent Nick Launay, gitarzyści T Bone Burnett i Nick Zinner, aranżer Van Dyke Parks, sekcja rytmiczna The Bad Seeds (perkusista Thomas Wydler i basista Martyn P. Casey), długoletni współpracownik Cassandry, pianista Jon Cowherd oraz gitarzysta Kevin Breit.

“Postanowiliśmy dotrzeć do głębi tekstów. Rezultatem tego jest zupełnie nowe doświadczenie dla słuchaczy, zarówno tych , którzy znają Cassandrę, jak i dla tych którzy dopiero ją odkryją. To jest poruszające… to jest dla uszu i duszy” – powiedział producent Nick Launay.

Tracklista:

1. Don’t Explain

2. Billie’s Blues

3. Crazy He Calls Me

4. You Go To My Head

5. All Of Me

6. The Way You Look Tonight

7. Good Morning Heartache

8. What A Little Moonlight Can Do

9. These Foolish Things

10. Strange Fruit

11. I’ll Be Seeing You

12. Last Song (For Lester)

Noel Gallagher's High Flying Birds - "Ballad Of The Mighty I"

rock gallagherNoel Gallagher's High Flying Birds - "Ballad Of The Mighty I"

Noel Gallagher , gitarzysta, legenda britpopu oraz jedna z dwóch głównych postaci legendarnej grupy Oasis, zapowiedział kolejnego singla ze swoim zespołem Noel Gallagher's High Flying Birds .

Drugą po "In The Heat Of The Moment" piosenką singlową, zapowiadającą album o tytule "Chasing Yesterday" , będzie "Ballad Of The Mighty I. Gościnnie pojawi się w nim na gitarze legenda muzyki alternatywnej, Johnny Marr, który nieśmiertelność zdobył w zespole The Smiths. "Przyjechał do studia z dwiema gitarami i walizką efektów. I wykonał niewiarygodną pracę. Ten facet jest o ileś poziomów wyżej nad nami. Niewykluczone, że to jest najlepsza piosenka, jaką w ogóle nagrałem" – zachwyca się Noel Gallagher.

Album "Chasing Yesterday" ukaże się 2 marca 2015 roku . Przypomnijmy, że debiut płytowy Noel Gallagher's High Flying Birds z 2011 roku pokrył się na Wyspach podwójną platyną.

Tracklista płyty "Chasing Yesterday":

1. Riverman

2. In The Heat Of The Moment

3. The Girl With X-Ray Eyes

4. Lock All The Doors

5. The Dying Of The Light

6. The Right Stuff

7. While The Song Remains The Same

8. The Mexican

9. You Know We Can't Go Back

10. Ballad Of The Mighty I

WarnerMusic

Partner telewizyjny


RDNTv