Śr22102014

Back Start Programy Rockolekcje

Coldplay Ghost Stories Live 2014

Coldplay „Ghost Stories – Live 2014”

rock CPLIVE BAND

W tym roku zespół Coldplay rozpieszcza swoich fanów. Po świetnie przyjętym albumie „Ghost Stories” grupa przygotowała koncertowe wydawnictwo. „Ghost Stories – Live 2014” ukaże się 24 listopada.

Na wydawnictwie znalazł się kameralny koncert, który odbył się w marcu 2014 roku w Sony Studios w Los Angeles. Wydarzenie w wyjątkowej, efektownej oprawie sfilmował nominowany do Grammy reżyser Paul Dugdale. Występ ukaże się na DVD oraz w formacie Blu-ray.

„Dla naszego zespołu był to niezwykły, szczególny koncert” – zapewnia Chris Martin. „Odbył się w magicznym miejscu, z ekranami i laserami dookoła. To było jak marzenie. Wtedy też po raz pierwszy ktoś spoza personelu pracującego w studiu nad płytą, usłyszał nowe piosenki. Na filmie jest zawarta nasza oryginalna wizja tego albumu”.  

Fragmenty tego wydarzenia zaprezentowało kilka stacji telewizyjnych, w tym NBC i Sky Arts. W Wielkiej Brytanii nominowano je nawet do nagrody w kategorii „Best Live Coverage” na UK Music Video Awards. Jednak dopiero teraz zapis występu pojawi się w całości.

rock CP CD

Wydawnictwo zawierać będzie także koncertową wersję płyty „Ghost Stories” na kompakcie, z piosenkami nagranymi podczas występów w Londynie, Sydney, Paryżu, Kolonii, Nowym Jorku i Los Angeles, od kwietnia do lipca 2014. Uzupełnienie „Ghost Stories - Live 2014” stanowi osiem wideoklipów promujących album „Ghost Stories”, w tym dwa wcześniej niepublikowane, do „All Your Friends” oraz wydłużonej, reżyserskiej wersji „Magic” (z gościnnym udziałem Petera Fondy).

Płyta „Ghost Stories” ukazała się w naszym kraju 19 maja 2014 roku. Miesiąc po premierze pokryła się złotem. Obecnie krążek osiągnął status platyny. Album zadebiutował na pierwszym miejscu list w ponad 20 krajach, w tym po obu stronach Atlantyku oraz w Polsce. Do tej pory sprzedał się na całym świecie w ponad 2 mln egzemplarzy!

DVD/Blu-ray:

1. Always In My Head
2. Magic
3. Ink
4. True Love
5. Midnight
6. Another's Arms
7. Oceans
8. A Sky Full Of Stars
9. O

Music videos:

1. Midnight
2. Magic (Extended Director's Cut)
3. A Sky Full Of Stars
4. True Love
5. Ink (Live at the Royal Albert Hall)
6. All Your Friends
7. Ghost Story
8. Always In My Head (Artwork Animation)
 
Alternate Live Takes:

1. Always In My Head
2. Oceans
 
CD:

1. Always In My Head (Live at the Royal Albert Hall, London)                                                   
2. Magic (Live at the Enmore Theatre, Sydney)                                                                                             
3. Ink (Live at Le Casino de Paris, Paris)                                                                                         
4. True Love (Live at the Enmore Theatre, Sydney)                                         
5. Midnight (Live at the Royal Albert Hall, London)                                          
6. Another's Arms (Live at the Beacon Theatre, New York)                                                                                                                              
7. Oceans (Live at E-Werk, Cologne)
8. A Sky Full Of Stars (Live at the Royal Albert Hall, London)
9. O (Live at Royce Hall, Los Angeles)

Foo Fighters Sonic Highways

rock FF 2014

Foo Fighters  Sonic Highways 

premiera: 10-11-2014


Foo Fighters ogłosiło datę premiery nowej, długo oczekiwanej płyty studyjnej. Ósmy w karierze album zatytułowany jest „Sonic Highways” i ukaże się 10 listopada br. Płyta dostępna będzie na nośniku CD oraz winylu.
„Sonic Highways” to osiem nowych utworów, które łącznie trwają niewiele ponad 44 minuty. Nawiązują one do miast (Austin, Chicago, Los Angeles, Nashville, Nowy Orlean, Nowy Jork, Seattle, Waszyngton), w których je nagrywano. Za produkcję całości odpowiada Butch Vig (producent legendarnej płyty „Nevermind” Nirvany) oraz sam zespół.
Kompozycje zgłębiają lokalne nurty muzyczne, obrazując to w jaki sposób każdy z tych regionów kształtował lokalnych muzyków w ich początkowych okresie twórczości oraz co oni z kolei wnieśli w kulturowy tygiel swoich rodzinnych miast. Swój udział w tworzeniu każdego utworu miały lokalne legendy muzyki, a teksty powstały w eksperymentalny, bezprecedensowy sposób – Dave czekał do ostatniego dnia sesji nagraniowej, aby ukończyć pisanie słów. Zależało mu na ujęciu wszelkich inspiracji i doświadczeń zebranych w trakcie procesu twórczego.

Tracklista:
1. Something From Nothing
2. The Feast and The Famine
3. Congregation
4. What Did I Do?/God As My Witness
5. Outside
6. In The Clear
7. Subterranean
8. I Am A River

Aretha Franklin Sings The Great Diva Classics

rock Aretha Franklin album

Obdarzona anielskim głosem, największa diva współczesnej muzyki – Aretha Franklin zaskoczyła fanów i krytyków muzycznych informacją o wydaniu nowej płyty. Kiedy niedawno wykonała pierwszy singiel „Rolling in the Deep” (cover hitu Adele), świat oniemiał z zachwytu! Płyta „Aretha Franklin Sings The Great Diva Classics” trafi do sprzedaży już w najbliższy wtorek, 21 października. Na płycie znajdują się zarówno największe współczesne przeboje (m.in. Alicii Keys, Destiny’s Child) oraz klasyki muzyki współczesnej, oryginalnie śpiewane przez Sinead O’Connor, Barbrę Streisand, Whitney Houston czy Chakę Khan.

Curly Heads Ruby Dress Skinny Dog

rock Curly Heads

Curly Heads  Ruby Dress Skinny Dog 

premiera: 21-10-2014

Zaczynali od zera, jak tysiące rockowych kapel, o których nigdy nie usłyszycie. Ot, kumple ze szkoły zamarzyli o wielkiej scenie i założyli zespół. Uczyli się grać na instrumentach, szukali brzmienia, próbowali układać własne piosenki. Marzyli razem, snuli plany, kłócili się, godzili i znów marzyli. Grali w każdej wolnej chwili. Czuli, że idzie im coraz lepiej. Znajomym też się podobało. Ktoś zaprosił ich do zagrania w ciasnym, ciemnym klubie dla garstki widzów, potem w następnym. Za chwilę przyszły większe sceny, większe ambicje, wyróżnienie w konkursie na festiwalu w Jarocinie… i tu właściwie historia Curly Heads mogła się skończyć. Wszystko na to wskazywało.W 2012 roku Dawid Podsiadło, wokalista Curly Heads, w brawurowym stylu wygrał program „X-Factor”. Rok później ukazała się jego debiutancka solowa płyta „Comfort and Happiness”. Album odniósł wielki sukces, posypały się nagrody i propozycje koncertów. Tak spektakularnego debiutu nie mieliśmy na polskiej scenie od lat, więc kto by tam myślał o kapeli, z którą stawiało się pierwsze kroki na scenie? Okazało się, że muzycy Curly Heads myśleli. Nie ostygł w nich rockandrollowy żar, nie zmienili planów – czekali tylko z ich realizacją na odpowiedni moment. Okazało się, że związana z aktywnością koncertową Dawida przerwa dobrze zespołowi zrobiła. Muzycy mieli czas i motywację, by napisać nowy materiał, który pozwoli im zmierzyć się z wysoko zawieszoną poprzeczką. Wreszcie, na początku 2013 roku, podjęli decyzję o rejestracji materiału. Sesja odbyła się w trójmiejskim studiu Custom34 (tu powstawały nagrania m.in. Myslovitz i Luxtorpedy), a produkcję muzyczną powierzono Danielowi Walczakowi, który jest gitarzystą i szefem muzycznym solowego zespołu Dawida.
Rezultatem ich wspólnej pracy jest album zatytułowany „Ruby Dress Skinny Dog”, na którym ci sympatyczni młodzi ludzie z Dąbrowy Górniczej rzucają wyzwanie tuzom muzyki gitarowej z Londynu i Nowego Jorku. Inspiracje czerpią zarówno z grunge’u, którego najlepszych lat nie mogą przecież pamiętać, jak i z new rock revolution, przy którym musieli dorastać.
- Ja myślę, że to po prostu rock’n’roll. To jest płyta, której trzeba słuchać głośno – mówi Oskar Bała i trudno się z nim nie zgodzić. Trzeba jednak dodać, że płyty tak kipiącej energią, tak nabuzowanej i bezpretensjonalnej zarazem, dawno już w polskim rocku nie było. Fani solowej twórczości Dawida będą zaskoczeni nie tylko ostrą jazdą w warstwie instrumentalnej, ale przede wszystkim jego sposobem śpiewania – mocnym, bezkompromisowym… “Nagrywając wokale, wykrzykując te teksty, czułem się totalnie wolny” – przyznaje Dawid. I to wyraźnie na „Ruby Dress Skinny Dog” słychać. Bo czym innym jest muzyka rockowa, jeśli nie wolnością opowiedzianą za pomocą dźwięków i przepuszczoną przez odkręcony na full wzmacniacz?

1.Love Again
2.Reconcile
3.Ruby Dress
4.Diadré
5.Till You Got Me
6.Burning Down
7.HouseCall
8.Noadvice
9.Midnight Crash
10.Synthlove
11.M.A.B

źródło: Sony Music

NOWA PŁYTA AC/DC ROCK OR BUST

rock acdc 2014

NOWA PŁYTA AC/DC ROCK OR BUST
PREMIERA 2 GRUDNIA

Grupa AC/DC ogłosiła premiere nowego krążka ‘Rock Or Bust’

Zespół zdradził także tracklistę płyty i pokazał jej niesamowitą okładkę. ‘Rock Or Bust’ ukaże się w oryginalnym opakowaniu z trójwymiarowym logiem zespołu sprawiającym wrażenie wybuchania i rozpadania się w różnych kierunkach słynnych liter ACDC. Okładkę już teraz można podziwać na oficjalnej stronie zespołu. ‘Rock Or Bust’ nagrano wiosną 2014 w Vancouver wraz ze stałymi współpracownikami zespołu – producentem Brendanem O’Brienem i mixerem Mike’m Fraserem. Materiał będzie pierwszym od 6 lat studyjnym dokonaniem zespołu od czasu płyty ‘Black Ice’, która sprzedała się w ilości 8 milionów egzemplarzy i zadebiutowała na szczycie list przebojów w 31 krajach.

Tracklista „Rock or Bust”:

Rock or Bust
Play Ball
Rock The Blues Away
Miss Adventure
Dogs of War
Got Some Rock & Roll Thunder
Hard Times
Baptism By Fire
Rock the House
Sweet Candy
Emission Control

Partner telewizyjny


RDNTv