10. Dni Gminy Borzęcin potrwają 10 dni

14.08.2019

Rozpoczynają się X Dni Gminy Borzęcin oraz Jubileuszowe XV Borzęckie Święta Grzyba. W tym roku impreza, pod patronatem radia RDN, potrwa 10 dni.

Nie zabranie atrakcji muzycznych, ale będą też turnieje sportowe i ciekawe spotkania poświęcone historii oraz literaturze.

O 18:00 święto inauguruje promocja książki pochodzącego z Borzęcina poety Józefa Barana. Prócz publikacji „Stan miłosny… przerywany” promowane będzie wydawnictwo Kosmografie literackie – zbiór tekstów na temat tej twórczości. Spotkanie w Ośrodku Kultury poprowadzi literaturoznawca prof. Marek Karwala.

W sobotę od 14:00 rywalizacja miejscowych wędkarzy na zbiorniku w Przyborowie.

Na niedzielę w Warysiu od 9:00 otwarty turniej siatkowej plażówki. Po 15:00 biesiada z zabawami i atrakcjami dla dzieci. Będzie dmuchany zamek,tańce i konkursy z animatorami, a nawet balonowe zoo. Dla wszystkich dzieci organizatorzy zapowiadają poczęstunek gratis.

Na poniedziałek i na środę na Orliku zaplanowano Turnieje Piłki Nożnej Chłopców.

We wtorek o 16:00 w Domu Ludowym historyk Lucjan Kołodziejski opowie o mieszkańcach Borzęcina w czasie II wojny światowej.

Od kolejnego piątku rusza Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej. Na początek wystąpią grupy wykonujące muzykę dance/electronic, hip-hop/rap . Kolejnego dnia nie zabraknie rytmów tanecznych i zespołów disco–dance, a na finał królował będzie pop i rock. Nie zabraknie konkursów z degustacją potraw z grzybów.

Marek Kołdras
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy