4-letnia Marysia potrzebuje pomocy. Zagrają dla niej koncert w Łącku

16.01.2019

Kapela Ciupaga zagra w Łącku koncert charytatywny dla 4-letniej Marysi. Rodzina dziewczynki potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. Również inne zespoły zaangażują się w zbiórkę.

U boku kapeli z Łącka pojawią się też inni artyści. – Wystąpi między innymi znany i lubiany organista z Łącka Marcin Wnęk, będzie też wschodząca gwiazda sceny sądeckiej Janek Stosur, a także finalista V edycji Must Be The Music Kuba Zaborski. Nasza kapela przygotowała też specjalną niespodziankę na ten dzień – zapowiada Piotr Krzywdziński, lider kapeli Ciupaga.

Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku, w niedzielę (20.01) o 20.00. Właśnie tutaj będzie można pomóc 4-letniej Marysi. Lekarze wykryli u dziewczynki siatkówczaka w siódmym miesiącu życia. To najczęstszy nowotwór złośliwy oka u dzieci.

Po dwóch latach kontroli doszło do wylewu, który przysłaniał lekarzom wgląd do oka i dalsze leczenie. Postanowiliśmy usunąć oczko, żeby nie było przerzutów do mózgu albo drugiego oka. Teraz czekamy na protezę – wyjaśnia mama Marysi.

Na razie rodzina ma zagwarantowane wsparcie finansowe z NFZ. Nie pokryje ono w całości wartości protezy. Pieniądze potrzebne są też na rehabilitację i wyjazdy kontrolne. Rodzinę 4-letniej Marysi możecie wesprzeć przychodząc na niedzielny koncert w Łącku. W kościele parafialnym będzie można usłyszeć kolędy i pastorałki.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN