Angielscy pasjonaci [ZDJĘCIA]

07.01.2020

Grupa uczniów z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wróblowicach wraz z nauczycielem, a zarazem koordynatorem projektu-Marzeną Curyłło już po raz drugi wzięła udział w programie English Teaching.

Program ten realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Działania programu mają na celu wspieranie rozwoju i nauki języków obcych uczniów z małych miasteczek i wiejskich miejscowości. Udział w projekcie daje możliwość realizacji projektu oraz udział w licznych szkoleniach doskonalących dla nauczycieli języka angielskiego.

Uczniowie po raz drugi uczestniczyli w programie. Od 01.09.2018 – 15.12.2019 realizowali projekt pod nazwą „English Speakers Team” – „Drużyna Gadaczy Angielskich”. W ciągu 16 miesięcy pracy uczniowie brali udział w zajęciach językowych mających na celu rozwój kompetencji z zakresu posługiwania się językiem angielskim. W projekcie zaplanowano szereg zajęć takich jak: gotowanie z Kołem Gospodyń „Wróblowianki”, przedstawienia, Tea Time – spotkania dla Rodziców, którzy uczyli się języka angielskiego od swoich dzieci, Dzień Języków Obcych, lekcje dla klas młodszych, przygotowanie przewodnika w języku angielskim, zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni, nocowania w szkole oraz wiele innych zajęć. Podczas spotkań uczniowie otrzymywali poczęstunek. We wakacje zorganizowana została półkolonia, w trakcie której odbyła się 3-dniowa wycieczka w Bieszczady.

Zwieńczeniem działań projektowych była uroczysta gala podsumowująca projekt, która odbyła się 11 grudnia 2019 roku w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej we Wróblowicach. Podczas gali uczniowie zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim: „Little Red Riding Hood” – „Czerwony Kapturek”. W wydarzeniu uczestniczyła Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Baczkowie, która stała się naszym głównym partnerem podczas trwania projektu oraz wielu gości spoza szkoły. Uczniowie wspólnie wystąpili na scenie prezentując efekty wielomiesięcznej współpracy. Podczas gali niezawodne Koło Gospodyń „Wróblowianki” przygotowało pyszny poczęstunek oraz pamiątkowy tort.

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN