Biuro Wystaw Artystycznych zachęca do jazdy na rowerze

17.09.2020

Kultura fizyczna to też kultura – w taki sposób BWA w Tarnowie zachęca do włączenia się do akcji, w której Tarnów walczy o tytuł rowerowej stolicy Polski. O zwycięstwie zdecyduje liczba kilometrów przejechanych przez mieszkańców.

Zasady rywalizacji są bardzo proste. Należy pobrać specjalnie utworzoną darmową aplikację, rejestrującą pokonane trasy, wybrać w niej „jazda na rowerze i kolarstwo” oraz miasto, dla którego będzie się „kręcić kilometry”. Niekoniecznie trzeba jeździć po swoim mieście. Można to robić w całej Polsce, a nawet zagranicą.

Tarnów Rowerową Stolicą Polski! Zróbmy to – zachęca Maria Zawada-Bilik, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta, która była gościem radia RDN.

– Miasto przystąpiło do „Rowerowej Stolicy Polski” po raz pierwszy. Jest to ogólnopolska akcja jeżdżenia na rowerze i nabijania punktów dla danego miasta w aplikacji. Na te „koronawirusowe czasy” jest to świetna forma aktywności – komentuje Maria Zawada-Bilik, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta.

Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Bydgoszcz.

Na stronie tarnowskiego BWA można znaleźć szczegóły projektu.

Posłuchaj:
Maria Zawada-Bilik
Ewa Biedroń, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za słowo(NS)-Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN