BWA wznawia działalność z dodatkową opcją dla grup podwyższonego ryzyka

19.05.2020

Wystawy tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych otworzą się już dziś, 19 maja w Pałacyku Strzeleckim i w oddziale galerii – w budynku dworca PKP.

– To są dwie nowe, bardzo ciekawe wystawy. Na parterze prezentujemy wystawę pt. „Zostań projektantem! Studiuj design w PWSZ w Tarnowie”. To jest wystawa studentów i dyplomantów Wydziału Sztuki PWSZ. Natomiast na piętrze prezentujemy indywidualną wystawę malarstwa Piotra Kukli pt. ‚Peryferie percepcji II’. Część z tych obrazów powstała jeszcze teraz, w czasie izolacji, więc to jest taka dodatkowa ciekawostka. Mamy jeszcze swój oddział w budynku dworca kolejowego. Tam wystawa będzie otwarta od przyszłego wtorku – mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor BWA.

W obu miejscach będą obowiązywały te same zasady umożliwiające bezpieczne zwiedzanie zarówno publiczności, jak i pracownikom obsługi.

To ograniczona liczba zwiedzających w jednym czasie i kierunkowe zwiedzanie ograniczające kontakt osób wchodzących z wychodzącymi. W budynku jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

Wystawy do połowy czerwca będą udostępnione bezpłatnie, bez biletów. Galeria umożliwia także dodatkową opcję „Bardzo bezpieczne zwiedzanie”.

– Z myślą o osobach, które są wrażliwe lub są z grup podwyższonego ryzyka postanowiliśmy uruchomić jeszcze taką specjalną opcję o nazwie ‚Bardzo bezpieczne zwiedzanie’. Można umówić się na indywidualne zwiedzanie. Wtedy przychodząc do nas, tylko Państwo będą na wystawie, nie będzie kontaktu z inną publicznością. Ta opcja jest bezpłatna, można napisać do nas maila, lub zadzwonić – dodaje Ewa Łączyńska-Widz.

Póki co, zwiedzający nie skorzystają jeszcze z pozostałej działalności galerii, w tym z warsztatów, wykładów i opcji oprowadzania po wystawach.

Szczegółowe informacje dotyczące wystaw dostępne na stronie internetowej BWA.

Posłuchaj:
Ewa Łączyńska-Widz
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN