Centrum Paderewskiego rozpoczyna kolejny sezon artystyczny

06.03.2019

Kilkanaście koncertów zaplanowano w tym roku w Centrum Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Do podtarnowskiej miejscowości przyjadą znani pianiści i piosenkarze, a także muzycy rozpoczynający swoje kariery.

Już od kwietnia zapraszamy na pierwsze koncerty – mówi dyrektor placówki Łukasz Gaj.

– Koncertem tria wokalnego „Singin’Birds” rozpoczynamy w kwietniu. To wyjątkowa muzyka, covery lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. W maju warsztaty z mistrzami i tydzień talentów. Zaczynamy recitalem znakomitej sopranistki, divy krakowskiej opery Katarzyny Oleś – Blachy, a kończymy znakomitym recitalem wybitnego pianisty Szymona Nehringa i wiolonczelisty Marcina Zdunika. 8 czerwca do Kąsnej powróci Mietek Szcześniak ze swoimi największymi przebojami.

W planach Centrum Paderewskiego są również festiwale muzyczne, czy też występy operowe. – To prawdziwa uczta dla melomanów – dodaje Łukasz Gaj.

– W sierpniu festiwal „Bravo Maestro”, będziemy mogli z formuły dwuletniej przejść na jednoroczną. Rozpoczynamy operą w przekroju. W tym roku opera Giuseppe Verdiego – Traviata. W drugim dniu zaprezentuje się Robert Kabara. Znakomity skrzypek w towarzystwie Śląskiej Orkiestry Kameralnej, zagra w sali koncertowej. Natomiast 24 sierpnia maraton wirtuozowski. Każdy z zaproszonych gości to wybitny muzyk – Robert Morawski, Krzysztof Jakowicz czy Janusz Wawrowski.

Na scenie Centrum Paderewskiego zaśpiewa także Anna Maria Jopek oraz Dorota Osińska. Sezon muzyczny zakończy w listopadzie festiwal „Viva Polonia”.

Posłuchaj:
Łukasz Gaj
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN