Charytatywne jasełka

18.01.2020

Będzie wesoło, lecz nie tylko. Zaplanowano też realizację bardzo konkretnego celu. W niedzielę o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej w Kamionnej w powiecie bocheńskim zaplanowano jasełka charytatywne organizowane przez grupę Małopolanki tworzą. Być kobietą z pasją.

Na scenie zaprezentuje się Vox Eremi zespół wokalno – instrumentalny paulińskiego seminarium. Jak sami deklarują poprzez osobiste doświadczenie Boga w życiu chcą dzielić się tym, co mają najlepszego. Ich nazwę można przetłumaczyć jako ,,Głos Pustyni” a członkowie zespołu zapewniają, że kiedy się jest z Bogiem to nawet najmroczniejsza pustynia może stać się oazą życia.

Ponadto wystąpi zespół Jurkowianie. Ich najwyższym osiągnięciem było zdobycie srebrnej ciupagi na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Zespół należy do kategorii autentycznych. Odtwarza zwyczaje i obrzędy Regionu Zagórzan. Repertuar oparty jest na folklorze – pieśniach, muzyce i gwarze.

Jasełka zaś zaprezentują rodzice i opiekunowie z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Bochni.

Podczas widowiska będą zbierane datki na rzecz Michałka Dadeja, chłopca, który urodził się z porażeniem mózgowym w 2016 roku. Dziecko przyszło na świat z małogłowiem, któremu towarzyszą zmiany w mózgu, co powoduje znaczne opóźnienie w rozwoju.

Zbiórka jest prowadzona pod patronatem Fundacji Serce dla Maluszka.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za słowo(NS) - Robert Ślusarek
play
Ryszard Gołąb o III Festiwalu Rockowym
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN