Ciezkowice: W sobote Hubertus – swieto mysliwych

24.09.2015

Pozdrowia sie tradycyjnym ‚Darz Bór”! Mysliwi z okregu tarnowskiego spotkaja sie w Ciezkowicach podczas kolejnego juz Hubertusa – swieta polujacych, lesników i jezdzców.

Tegoroczne obchody rozpocznie uroczysta msza swieta, podczas której za oprawe muzyczna bedzie odpowiadac zespól sygnalistów mysliwskich. Uczestnicy przemaszeruja nastepnie do amfiteatru muzeum przyrodniczego, w którym bedzie mozna zobaczyc unikalne pokazy i ciekawe stoiska, zawierajace akcesoria mysliwskie oraz rozmaitego rodzaju odznaki i pamiatki. Na wszystkich smakoszy czekac beda natomiast potrawy z dziczyzny.

Nie zabraknie równiez mysliwskich sygnalów, które pokaza jak bogata jest kultura lowiecka. Poprzez wystepy i zaproszonych gosci pokazemy wszystkim ciekawa tematyke lowiecka i udowodnimy, ze jej pojmowanie wylacznie przez pryzmat strzelby jest anachroniczne – mówi Krzysztof Lazowski, przewodniczacy tarnowskiego zarzadu okregowego Polskiego Zwiazku Lowieckiego.

Trzeci Hubertus okregu tarnowskiego rozpocznie sie w sobote o 12:30 zbiórka na rynku w Ciezkowicach. Szczególy na plakacie.

Posluchaj Krzysztofa Lazowskiego:

III hubertus

Wydawca
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN