Długo czekana przez uczniów i tarnowian sala koncertowa przy muzyku już otwarta

12.07.2020

W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie jest 238 stałych miejsc siedzących z możliwością dostawienia do 268. Razem z salą powstało zaplecze dydaktyczne z salą gimnastyczno – baletową czy salami ćwiczeniowymi z fortepianami.

Obok jest też boisko sportowe.

Scena ma organy piszczałkowe i fortepian, może pomieścić całą orkiestrę.

Sala będzie też wykorzystywana do organizowania konferencji – mówi Jolanta Światłowska, dyr. Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

Sala ma akustykę zmienną poprzez zamontowane kotary akustyczne, więc będzie możliwość prezentacji różnego rodzaju muzyki. Jest również sprzęt audiowizualny, który umożliwia organizowanie tu sympozjów, konferencji. Jest studio nagrań, mamy też organy, które mają ponad półtora tysiąca piszczałek. Nie mieliśmy dotąd organów piszczałkowych, a mamy prężnie działającą klasę organów, wielu laureatów konkursów, więc uczniowie będą mogli na co dzień ćwiczyć i koncertować.

Do tej pory szkoła musiała wynajmować sale i uczniowie mieli ograniczone możliwości koncertowania.

Uczniowie kształcą się po to, żeby prezentować swoje umiejętności na scenie i teraz będą już mieć tę scenę właściwą i wszystkie koncerty będziemy mogli tu realizować. Do tej pory musieliśmy wynajmować sale. Nie mieliśmy też sali, w której moglibyśmy połączyć muzykę ze słowem i ruchem scenicznym – dodaje dyrektor szkoły.

Sala Koncertowa z całą bazą dydaktyczną kosztowała około 26 milionów złotych.

Podczas uroczystego otwarcia w weekend wystąpiła z inauguracyjnym koncertem Tarnowska Orkiestra Kameralna.

Posłuchaj:
Jolanta Światłowska
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN