Dzieci uczyły się jak tworzyć graffiti [ZDJĘCIA]

13.06.2018

Uczniowie z gminy Piwniczna-Zdrój wzięli udział w wielkim ulicznym malowaniu. To w ramach wielkiej międzyszkolnej bitwy street art. Dzieci poznawały ten rodzaj sztuki także dzięki zajęciom z sądeckim artystą mgr Morsem.

Każdy z zespołów zaprojektował graffiti, którego hasło brzmi: „To Nas Wyróżnia”. Był to konkurs skierowany dla uczniów z terenu miasta i gminy Piwniczna-Zdrój – tłumaczy Marian Dobosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Piwnicznej – Zdroju.

Uczniowie z 5 szkół rywalizowali w 5 osobowych drużynach. Walka była zacięta i ostatecznie jury pod przewodnictwem Mgr Morsa zadecydowało, że zwycięski mural namalują dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Piwnicznej-Zdroju (zajęli I miejsce) oraz ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy-Zdroju (II miejsce).

Mural powstanie w niecodziennym miejscu na terenie Wierchomli, tuż przed zabytkową cerkwią. Wspólne malowanie zwycięskich zespołów ze szkół w Piwnicznej-Zdroju i Łomnicy-Zdrój pod kierunkiem Mgr Morsa rozpocznie się w piątek (15.06) o godz. 8.00. Zapraszamy do oglądania zarówno procesu powstawania murala jak i końcowego efektu, który mamy nadzieję będzie osobliwością dla odwiedzających nasz region turystów – wyjaśnia Barbara Talar, prezes zarządu Towarzystwa Miłośników Piwnicznej.

III miejsce w konkursie, zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Głębokiem.

Wydawca, fot. Małgorzata Polańska-Kubiak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN