Czy Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes podbije Japonię?

13.05.2019

Przedstawicielka chóru uczestniczyła w misji handlowej, mającej na celu promocję polskiej muzyki na tamtejszym rynku.

W Tokio odbyły się spotkania z przedstawicielami japońskiego rynku muzycznego, podczas których zaprezentowany został chór z Tarnowa.

Jak podkreśla Patrycja Kierońska, która reprezentowała chór podczas misji w Japonii – rynek muzyczny w kraju kwitnącej wiśni różni się od europejskiego…

– To jest drugi na świeci rynek muzyczny i odmiennie od tutejszych wszystkich rynków, tam się bardzo stawia na produkt fizyczny. 70 procent sprzedaży to jest ciągle krążek, to jest ciągle płyta, to nie jest muzyka w internecie, tak jak to jest u nas wypierane.

Misja jest szansą dla tarnowskiego chóru do pozyskania partnerów w realizacji artystycznych przedsięwzięć i dystrybucji nagrań fonograficznych – podkreśla Aleksandra Topor, kierownik artystyczny chóru.

– Trudno oczekiwać efektów natychmiastowych, ale już mamy pewne sygnały o tym, że szereg firm jest zainteresowanych współpracą. Bardzo nam zależy na sprzedaży płyt. Trzeba będzie przygotować materiały po japońsku, trzeba będzie dostosować naszą produkcję do tamtego rynku, a więc jest to naprawdę początek góry lodowej.

W projekcie uczestniczyło siedmiu przedstawicieli branży muzycznej. Chór Puellae Orantes jako jedyny reprezentował muzykę klasyczną.

Posłuchaj:
Patrycja Kierońska
Aleksandra Topor
Hubert Motyka
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy