Puellae Orantes upamiętnia 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

09.06.2018

Z tej okazji w kościele Ducha Świętego w Żabnie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Muzycznie śladami polskiej niepodległości”. Trwają próby i przygotowania.

Chór występuje nie tylko w kościołach na terenie diecezji tarnowskiej – mówi ks. Władysław Pachota, dyrektor i dyrygent Puellae Orantes. – Na tę okoliczność zostało zaaranżowanych kilka utworów patriotycznych, a dodatkowo, na każde kolejne dziesięciolecie odzyskania niepodległości, przygotujemy jeden koncert. Cieszymy się, że zarówno w kościołach w naszej diecezji, jak i w tych spoza, będziemy śpiewać także na okoliczność 550 lat parlamentaryzmu w Polsce. Cały cykl zostanie zakończony w bazylice katedralnej w Tarnowie 24 listopada – dodaje.

Koncerty stanowią nie tylko przekrój przez historię muzyki, ale także pokazują jak te utwory były i są ważne dla Polaków – mówi Aleksandra Topor, dyrektor artystyczny Puellae Orantes. – Rozpoczynam koncert Bogurodzicą, ale znajdzie się tam także Gaude Mater Polonia, czy też Moja Piosnka. Będą też utwory, które zostały dla nas specjalnie skomponowane – dodaje Aleksandra Topor.

Koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes odbędzie się w Żabnie 10 czerwca o godz. 18.00, w kościele Ducha Świętego. Wydarzeniu patronuje RDN Małopolska.

Kolejny występ Puellae Orantes 8 lipca w kościele Nawiedzenia NMP w Kole, z okazji 550-lecia Parlamentaryzmu Polskiego.

Posłuchaj:
Ks. Władysław Pachota
Aleksandra Topor
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN