„Dziwne zdarzenia” na ulicach Tarnowa

06.09.2020

W pierwszy weekend września w Tarnowie można było zobaczyć zagranicznych oraz polskich uczestników Festiwalu Teatrów Ulicznych 33. ULICA. Hasło festiwalu brzmiało: „Dziwne zdarzenia”.

Tarnowianie byli zachwyceni. Największą radość miały dzieci, które przyglądały się magicznym iluzjom, niemym żartom i sztuczkom z udziałem ognia.

– Bardzo mi się podoba. Naprawdę. To jest coś na co warto po prostu przyjść i obejrzeć. – Bardzo ciekawa inicjatywa. Dzieciom się podoba. Przyciągnęło dość dużo ludzi. Także myślę, że jak najwięcej takich imprez powinno być w mieście – Chciałabyś żeby takie wystąpienia były częściej? -Tak! – komentują mieszkańcy Tarnowa.

W piątek o 16.00 pierwszy wystąpił Mimo Huenchulaf, czyli 34-letni Chilijczyk, Deivy Ruiz. O 17.00 Teatr Pinezka z Gdańska wystawił spektakl pod tytułem „Szalony świat.” Zabawiali publiczność tańcem, akrobacją, pantomimą, żonglerką, marionetkami, szczudlarstwem oraz magią commedii dell’arte.

Kolejne piątkowe wystąpienie należało do Teatru Akt, czyli grupy teatralnej z Warszawy. Posługując się pantomimą przedstawili spektakl „Ja gorę” – połączenie tańca, muzyki oraz ognia. Można było także zobaczyć Piotra Chlipalskiego, który jest pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu.

5 września na rynku występowali francuscy artyści. O godz. 16 i 17.30 wystąpi Roland Zee Company. Teatr uliczny Compagnie l’Excuse zaprezentowała pokaz „HomoCatodicus”. Pierwszy raz wystąpili w Polsce na festiwalu.

Ostatni był Teatr Biuro Podróży. Spektakl „Carmen Funebre” jest zainspirowany wojną w Jugosławii. Artyści na podstawie relacji z uchodźcami z Bośni stworzyli sztukę, którą w sobotni wieczór wystawili na boisku Pałacu Młodzieży.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wydawca, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Dariusz Brzegowy
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN