Festiwal im. Jana Kiepury z wyjątkowym gościem

28.05.2019

W tym roku uczestników Festiwalu im. Jana Kiepury, czeka nie lada niespodzianka. Do Krynicy-Zdroju przybędzie syn związanego z kurortem śpiewaka – Marian Kiepura, który będzie gościem specjalnym wydarzenia. Jak zdradza w rozmowie z naszym reporterem dyrektor krynickiego Centrum Kultury Julia Dubec-Dudycz, fani twórczości muzyka mogą spodziewać się czegoś specjalnego.

W ostatnim dniu festiwalu, gościem honorowym całego festiwalu będzie pan Marian Kiepura z małżonką i w ostatnim dniu będzie spotkanie i na tym spotkaniu przedstawi nam nieznane, niepublikowane do tej pory filmy rodzinne – wyjaśnia Julia Dubec-Dudycz.

53. Festiwal im. Jana Kiepury rozpocznie się 10 sierpnia i potrwa dokładnie tydzień. Jak zwykle do kurortu zjadą gwiazdy muzyki klasycznej, ale nie zabraknie też miejsca dla młodych, uzdolnionych muzyków, którzy będą mieli okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Koncerty będą odbywać się na deptaku, w Pijalni Głównej i w specjalnie wybudowanym na potrzeby festiwalu amfiteatrze.

W tym roku postanowiliśmy troszkę ukłonić się w kierunku widzów i na czas festiwalu zostanie zbudowany taki amfiteatr, czyli podesty, kilka poziomów, dzięki czemu wszyscy widzowie, siedzący i z przodu i z tyłu, będą mogli komfortowo oglądać wszystkie wydarzenia festiwalowe – dodaje dyrektor krynickiego Centrum Kultury.

Wstęp na niektóre wydarzenia festiwalu będzie darmowy. Bilety na te najważniejsze, będzie można nabyć już wkrótce, choć z pewnością jak co roku, nie będzie łatwo.

Posłuchaj:
Julia Dubec-Dudycz
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Artur Michałek
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za Słowo (NS)- Dariusz Woźniak
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN