Festyn szkolny i otwarcie regionalnych wystaw w Szynwałdzie

15.06.2019

Odniosą się do historii, pamięci i tradycji.  Już w niedzielę, 16 czerwca XVII Szkolny Festyn Rodzinny w Szynwałdzie. To wydarzenie jednoczące szkołę i lokalne środowisko. 

Jak mówi w rozmowie z RDN Stanisława Siemek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie, podczas festynu będzie pożegnanie klas ósmych i gimnazjalnych i 20-letniej ery gimnazjalnej.

– Przypomnimy wypracowaną przez lata tradycję i obrzędowość gimnazjalną. Na specjalnie przygotowanej wystawie zaprezentujemy zdjęcia, pamiątki poszczególnych roczników i ich osiągnięcia, wychowawców, efekty realizowanych w gimnazjum projektów. Przedstawimy ku wspomnieniom postaci niektórych absolwentów, dorobek szkoły, wyniki egzaminów. Zostaną wyeksponowane gimnazjalne kroniki – podkreśla Stanisława Siemek, dyrektor placówki.

Podczas festynu zostaną oficjalnie otwarte sale wystawowe poświęcone tradycjom patriotycznym i regionalnym Szynwałdu. Eksponaty były gromadzone przez uczniów szkoły od wielu lat. Część eksponatów była już prezentowana na okolicznościowych wystawach.

Festyn szkolny rozpocznie się w niedzielę o 15.00 na terenach przy Szkole Podstawowej w Szynwałdzie.

W programie bogata część artystyczna z muzycznym przeglądem piosenek, występy taneczne i różnorodne atrakcje dla całych rodzin.

Festyn zakończy zabawa taneczna.

Posłuchaj:
Stanisława Siemek
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Wiesław Frys
play
Słowo za Słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo (NS) - Jerzy Leszczyński
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30