Finał projektu „Muzyka na dachu” w tarnowskim teatrze

21.09.2020

Kilkanaście wydarzeń na zielonym dachu, ponad ośmiuset widzów i ogrom dobrych emocji. W Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zakończył się projekt „Muzyka na dachu” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Trzynaście wydarzeń zorganizowano od 30 lipca do 13 września. Były to m.in. spektakle i koncerty: „Aniołki Solskiego”, „Bajkowy koncert” z piosenkami dla dzieci; spektakl muzyczny „Apetyt na czereśnie” czy koncert „Śpiewamy Stachurę”. Był także koncert finałowy warsztatów muzycznych „Tyle słońca w całym mieście” z udziałem chóru Solskiego.

Wydarzeniem wieńczącym cykl „Muzyka na dachu” był koncert Anny Marii Jopek z zespołem, na Dużej Scenie. Dodatkowo, poza projektem odbył się także specjalny, kameralny występ wokalistki na zielonym dachu, w wersji akustycznej.

Anna Maria Jopek przyznała, że był to jest pierwszy koncert na dachu. Była też pod wrażeniem, że wszystkie rośliny poprzynosili widzowie i miłośnicy teatru.

Projekt „Muzyka na dachu” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN