Forum Kultury Wrażliwej poruszało problemy osób niepełnosprawnych

11.10.2018

Kultura powinna być dostępna dla wszystkich osób, szczególnie tych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – uważają organizatorzy Forum Kultury Wrażliwej. Wydarzenie było okazją do wymiany praktyk i dyskusji – między innymi na temat likwidowania barier architektonicznych dla niepełnosprawnych i ich zatrudnianiu w instytucjach kultury.

Podczas drugiej edycji wydarzenia poruszany był temat pomocy osobom niepełnosprawnym w dostępie do kultury. – Kultura wrażliwa to projekt, który ma otworzyć instytucje kultury dla osób ze specjalnymi potrzebami. Chcemy spotykać się w szerszym gronie, chcemy dzielić się swoimi doświadczeniami, chcemy powiedzieć czego się nauczyliśmy i w jaki sposób staliśmy się bardziej wrażliwi na potrzeby innych – tłumaczy Monika Wiejaczka, wicedyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego.

Spotkania prowadzą przedstawiciele instytucji kultury, którzy pracują z osobami z niepełnosprawnościami. Uczestnicy poznają też problemy, z jakimi takie osoby zmagają się na co dzień. – Uważamy, że jest naszym obowiązkiem, czyli pracowników instytucji kultury, udostępnić i dać jak najszerszą możliwość korzystania osobom z niepełnosprawnościami zarówno wzroku, słuchu jak i ruchu, a także z niepełnosprawnościami intelektualnymi z pełnej dostępnej oferty – tłumaczy Magdalena Urbańska, koordynatorka programu Małopolska Kultura Wrażliwa.

Posłuchaj:
Magdalena Urbańska
Monika Wiejaczka
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN