II Weekend z Orężem Polskim w Nowym Wiśniczu

23.08.2019

Będzie strzelanie z łuku, pieczenie podpłomyków, nauka dawnych tańców, konkurs trzymania miecza oraz szermierka, mierzenie historycznych strojów i rzucanie podkowami.

W niedzielę warto odwiedzić Nowy Wiśnicz koło Bochni, gdzie odbędzie się II Weekend z Orężem Polskim.

Wszystko o 10:00 rozpocznie przemarsz wojsk z zamku na rynek i powitanie gospodarzy. W Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny godzinę później odprawiona zostanie msza św. za Ojczyznę z udziałem wojsk i mieszkańców.

Około 13:00 po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Pamięci rekonstruktorzy na powrót powinni się zameldować na zamku. Tam do 18:00 można będzie zwiedzać obozy wojskowe i ekspozycje militarne, posilić się grochówką z kuchni polowej i oglądać wystawienie wart.

Przeprowadzony zostanie konkurs dla dzieci ‚Z Orężem przez wieki” i wiele turniejów, mających przybliżyć historię. W programie także dosiadanie koni husarskich i ułańskich, zwiedzanie czołgu i prezentacja obrazu ‚Wiktoria Wiedeńska”, a nawet pokazy sokolnicze.

Od 14:00 w dawnej rezydencji Kmitów pojawiać się będą kolejno wojska piesze z XVII w. oraz legiony, następnie husaria. Będą też pokazy musztry ułanów. Od 18.00 przewidziano dekorację zwycięzców turniejów i konkursów oraz losowanie nagród w konkursie dla dzieci z udziałem wszystkich grup w pełnym uzbrojeniu i na koniach. Imprezę zakończy koncert węgierskiego zespołu Szelindek.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN