Integracja malowana dźwiękiem już jutro w Bochni

05.10.2020

Ania Rusowicz, Dorota Miśkiewicz, Alicja Węgorzewska, Izabela Trojanowska, Wojciech Cugowski, Marek Piekarczyk i Maurycy Polaski. To jurorzy tegorocznego festiwalu ‚Integracja malowana dźwiękiem”, który oficjalnie rozpoczyna się jutro w Bochni.

Pierwsze imprezy towarzyszące już dzisiaj.

Festiwal ma charakter integracyjny i edukacyjny, promuje uzdolnionych muzyczne uczniów szkól specjalnych i masowych. Jutro ruszają warsztaty, prowadzone przez doświadczonych wokalistów i artystów. Na czwartek zaplanowano przesłuchania konkursowe, a o 18:00 galę uczestników i jurorów.

A jeszcze dzisiaj w ramach wydarzeń towarzyszących w Auli Nicolai przy ul. Stasiaka 10 a otwarcie wystawy Walerego Siejtbatałowa oraz recital śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej.

Walery Siejtbatałow na skutek niefortunnego skoku do wody doznał urazu kręgosłupa, z powodu niepełnosprawności maluje ustami. Przed dziesięciu laty przyjechał do Polski jako repatriant z Kazachstanu. Mieszka w Szczecinie.

Alicja Węgorzewska, światowej sławy mezzosopranistka, karierę rozpoczęła w 1999 roku od Wiedeńskiej Opery Kameralnej. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych. Współpracowała z teatrami w Wiedniu, Berlinie, Bayreuth i Monte Carlo. Artystka promuje sztukę operową także poza murami teatrów i sal koncertowych, często gości w mediach. Produkuje festiwale, wydarzenia telewizyjne i projekty kulturalne. Brała udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do filmu Wiedźmin, za którą otrzymała Złotą Płytę. Od 2017 roku kieruje Warszawską Operą Kameralną. Miesiąc temu podczas 77. Festiwalu Filmowego w Wenecji otrzymała nagrodę Women in Cinema Award.

Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można odbierać w Kopalni Sztuki Bochnia przy Rynku 16 . Podczas imprezy obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

 

Program:
6 – 7 października: Warsztaty dla uczestników
8 października: godz. 11.00 Uroczyste rozpoczęcie i przesłuchania konkursowe
godz. 18.00 Gala Festiwalowa – Koncert Laureatów i Jurorów

Wydarzenia towarzyszące:
Muzyka i Obraz… czyli otwarcie wystawy Walerego Siejbatałowa, niepełnosprawnego artysty, który swoje obrazy maluje ustami oraz recital Alicji Węgorzewskiej (5 października),

Muzyka i Film… czyli reportaż Moniki Meleń „Rogal daje radę”, spotkanie z autorką i bohaterem, niepełnosprawnym fotografikiem Arturem Rogalskim oraz recital Wojciecha Cugowskiego (6 października),

Muzyka i Teatr… czyli spektakl „Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu niepełnosprawnych artystów krakowskiego teatru Exit (7 października).

Organizatorem Festiwalu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla dobroci”.

Festiwal Piosenki ma charakter integracyjny i edukacyjny, promujący uzdolnienia muzyczne uczniów szkól specjalnych i masowych. Koncerty oraz przesłuchania konkursowe poprzedzają dwudniowe warsztaty, prowadzone przez wokalistów, instrumentalistów, aktorów i kompozytorów.

Posłuchaj:
Marek Kołdras, Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN