Intrygująca wystawa pseudograffiti [ZDJĘCIA]

25.05.2018

W Galerii Sztuki przy Bema 20 można oglądać ciekawą, a zarazem intrygującą wystawę Joli Więcław zatytułowaną Ścieżki III w ramach projektu Kraków Photo Fringe 2018.

Przedstawia przykłady pseudograffiti umieszczone w przestrzeni publicznej. Autorka na zdjęciach ukazuję m.in. obskurne ściany, przystanki, czy elewacje bloków, które zazwyczaj są odrażające dla przechodniów, a które jednak obecnie powszednieją.

– Chciałam pokazać i uświadomić ile tego jest i jak bardzo to zwraca moją uwagę. Jadąc do pracy, do domu dookoła widzę właśnie takie rzeczy i mnie w pewien sposób, może nie tyle bulwersuje i też ta wystawa nie jest po to żeby bulwersować tymi treściami, ale po to żeby uświadomić właśnie na jaką to jest skalę i jak bardzo zwracamy, albo nie zwracamy na to uwagę – mówi autorka, Jola Więcław.

Dawid Niedbała – właściciel galerii Bema20 mówi, że to miejsce, w którym każdy artysta może wyrazić swoją wizję i dlatego wystawy są tak różnorodne. Dodaje, że obecna wystawa daje dużo do myślenia. – Nie ma wątpliwości, że nie jest to grzeczna wystawa, natomiast rzeczywiście daje sporo do myślenia. Sugeruje, że otaczający nas świat jest trochę przez nas bagatelizowany. Bema20 jest taką przestrzenią przyjazną, udostępnianą dla różnych twórców, artystów i stąd właśnie ta różnorodność, stąd ta możliwość pokazania różnego obszaru i bardzo różnych oblicz – dodaje.

Jolanta Więcław jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Tworzy kolaże, zajmuje się rysunkiem, fotografią, sztuką książki, pisze wiersze. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i międzynarodowych. Laureatka konkursów plastycznych i poetyckich.

Wystawę fotografii można oglądać do 10 czerwca od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00.

Posłuchaj:
Jola Więcław
Dawid Niedbała
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Józef Partyka
play
Słowo za Słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30