Jacek Mazanec pokazał, że poeta to też człowiek [WIDEO]

15.12.2018

Słuchacze doceniają mądrość życiową zawartą w tych utworach. Jacek Mazanec dał koncert poezji śpiewanej, promujący program Poeta to też człowiek. Jest to dwupłytowe wydawnictwo – jeden krążek z muzyką oraz DVD z nagraniem koncertu.

Artysta wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu i zebrał pozytywne opinie wśród osób, które przyszły na koncert. – Jest w tym mądrość życiowa i do tego muzyka przyjemna dla ucha. Można usłyszeć w tym jakąś tajemnicę, jak to w poezji. Jest o czym posłuchać i o czym pomyśleć – powiedziała nam Aleksandra Pietrzak.

Teksty są głębokie. Dla współczesnego, zwariowanego świata, okres przedświąteczny sprzyja refleksji, zastanawianiu się nad tym, co jest w życiu ważne. Nie jest to prosta muzyczka do tańczenia, ale do przemyślenia. Teksty Jacka Mazaneca znam od dawna – dodała pani Maria.

Podczas koncertu można było usłyszeć utwory z najnowszej płyty, ale był też wątek świąteczny. – Publiczność sobie zażyczyła, więc zagraliśmy dwie moje kolędy. Ja żartuję, że nie są one „konsekrowane”, więc można było nieco wyprzedzić okres kolędowy. Chyba się podobało – zaznaczył Jacek Mazanec.

Wraz z artystą wystąpił pianista Grzegorz Żyłka oraz kontrabasista Daniel Waligóra. Jacek Mazanec zagrał też na gitarze. Koncertowi patronowało radio RDN Nowy Sącz.

Posłuchaj:
Rozmowa z Jackiem Mazanecem
Relacja
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30