Jutro czeka nas długi dzień, czyli film o pracy Heleny Pyz 

12.11.2019

Festiwal Filmów Chrześcijański ARKA w Nowym Sączu rozpoczął się filmem o Helenie Pyz polskiej lekarce i misjonarce świeckiej. Ten poruszający dokument wyreżyserowany przez Pawła Wysoczańskiego pokazuję trudy misji i walkę o dobro dzieci w ośrodku Rehabilitacji Trędowatych w Indiach.

– Patrzenie na cierpienie ludzi, patrzenie na umierające dzieci, ja je sam widziałem – wspominał ks. Piotr Kalinowski, pallotyn, który pełnił posługę misyjną w Kongo i był gościem w trakcie dyskusji po pierwszym z seansów na tegorocznym Festiwalu – Pamiętam, kiedyś chrzciłem dziecko, które umierało. Matka przyszła mówi: Padre ochrzcij, bo ono zaraz umrze. I tak się stało. Dla mnie było to o wiele trudniejsze niż 8 godzin leżenia pod kulami. Temat mi bardzo bliski, to jest nowe wyzwanie, by pokazać chrześcijaństwo jako Chrystusa żyjącego, nie jako jakiś zbiór jakichś norm ,jakichś zakazów, ale kogoś kto żyje, jest prawdziwy, który z nami współdziała, współpracuje.

Uzupełnieniem seansu było spotkanie i rozmowa z ks. Piotrem Kalinowskim o trudach, niebezpieczeństwie i wyzwaniach pracy misyjnej. Jak podkreślał pallotyn – Świat dziś często odwraca oczy od tych najbardziej potrzebujących, a osoby takie jak Helena Pyz oddają całe swoje życie, by nieść im pomoc.

Festiwal Filmów Chrześcijańskich będzie trwał do 1 grudnia.

 

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN