Już w niedzielę 7. Międzynarodowy Festiwal Muzyki „emanacje”

21.08.2019

Na ostatnią wakacyjną niedzielę, 25 sierpnia, Tarnowska Orkiestra Kameralna zaprasza do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, na koncert, wpisujący się w 7. Międzynarodowy Festiwal Muzyki ’emanacje’.

W programie utwory Mozarta w interpretacji – znanego już tarnowskiej publiczności – znakomitego skrzypka, Adama Mokrusa, który w 2011 roku (z TOK pod dyrekcją Piotra Wajraka), nagrał koncerty skrzypcowe Bacha (solo i w duecie z Justyną Pawłowską) oraz wystąpił w koncercie promującym płytę ‚Bach&Vivaldi – koncerty skrzypcowe’.

– W programie koncertu przepiękne utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta. Będzie Koncert skrzypcowy D-dur, Symfonia A-dur i Symfonia koncertująca Es-dur. Z Tarnowską Orkiestrą Kameralną wystąpi znakomity skrzypek Adam Mokrus – zaprasza Maria Janik z Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej.

W grudniu tego samego roku i w listopadzie 2017 zaprezentował się też w wirtuozowskich recitalach (z akompaniamentem Katarzyny Makowskiej).

Adam Mokrus jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem. Doskonalił swoje umiejętności m.in. na studiach podyplomowych u Piotra Pławnera oraz na kursach mistrzowskiej interpretacji u Konstantego Andrzeja Kulki.

W Symfonii koncertującej z Adamem Mokrusem wystąpi altowiolistka Elżbieta Mrożek-Loska.

25 sierpnia 2019, godz. 19.00

Bilety – w sprzedaży internetowej na www.emanacje.pl

W Wydziale Kultury UMT dostępne są też bezpłatne karty wstępu.

RDN patronuje temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Marii Janik
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN