Już w weekend Festiwal Babie Lato

21.08.2019

Stanisław Soyka, Lubelska Federacja Bardów, Pilar czy NaŚi muzyczna grupa twórcza. To tylko część artystów jacy wystąpią w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu Babie Lato. Tym razem organizatorzy zapraszają do Krynicy.

Zanim jednak sobotnie wydarzenia centralne czyli koncerty, to warto wybrać się w rajd, który rusza w sobotę z Muszyny w góry Leluchowskie.

– Na końcu wędrówki nie zabraknie jednak muzycznych wrażeń – przyznaje Krzysztof Płowiec. – Rajd będzie zakończony wspaniałym spotkaniem muzyczno-literackim, które odbędzie się wewnątrz świątyni leluchowskiej cerkwi św. Dymitra. Zapraszamy wszystkich uczestników rajdu, którzy przecież przyjdą też specjalnie na tą muzyczną imprezę, ale też wszystkich mieszkańców i turystów odwiedzających nasze tereny – dodaje.

W cerkwi wystąpią Rafał Nosal lider grupy Bohema, a także Adam Ziemianin. Sobotnie wydarzenia także rozpoczynają się już z samego rana – grą miejską przy postoju dorożek w Krynicy. Popołudniu, o 16.30 startuję główny koncert z udziałem gwiazd i nie tylko.

– Ten festiwal jest miejscem, które promuje młodych wykonawców ludzi. W tamtym roku odwiedzili nas Kasia i Jacek Sienkiewiczowie z zespołu Kwiat Jabłoni. Wtedy niszowy zespół teraz na topi. W tym roku zaprosiliśmy lokalną grupę z Muszyny NaSi – zaznacza Krzysztof Płowiec.

Pięć poprzednich edycji festiwalu odbywało się w Żegiestowie. Organizatorzy postanowili jednak przenieść w bardziej dostępne miejsce do Parku im. Nitribitta w Krynicy-Zdroju.

Radio RDN patronuje tym wydarzeniom.

Posłuchaj:
Krzysztofa Płowca
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Beata Świątkowska
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN