Karnawałowy bal Stowarzyszenia „Nadzieja” w Barcicach [ZDJĘCIA]

24.01.2019

Taniec, śpiew i muzyka towarzyszyły osobom niepełnosprawnym w Barcicach. W imprezie wzięły też udział ich rodziny i opiekunowie. Bal karnawałowy podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja” miał też gościa specjalnego – Wacława Cieślika z zespołu Kordian.

Podopieczni stowarzyszenia przebrali się w kolorowe stroje. – Dużo osób niepełnosprawnych siedzi w domu i potrzebuje takiego towarzystwa, aby oderwać się od czterech ścian – mówi jedna z uczestniczek. – Warto wyjść do innych ludzi, poznać ich i dobrze się bawić – dodaje nasz kolejny rozmówca.

Na balu świetnie bawili się też rodzicie i opiekunowie osób niepełnosprawnych. – W pracy nie zawsze mamy czas, a tu jest ta chwila, żeby ze sobą porozmawiać i pobawić się z młodzieżą.

Radości z organizowanego balu nie kryła też Teresa Jaros-Ligaszewska, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja” w Nowym Sączu. Jak tłumaczy takie momenty dają bardzo dużo, szczególnie osobom niepełnosprawnym. – Oni się potrafią bawić i cieszyć. Mają ciężki los i są ludźmi, którzy na co dzień muszą pokonywać olbrzymie bariery. Każdy taki uśmiech i serdeczność to bardzo ważne dla naszego środowiska.

Na balu pojawił się też Wacław Cieślik, wokalista zespołu Kordian. – To bardzo miłe, jak te dzieciaki, które już miały okazję gdzieś mnie widzieć, bardzo się cieszą ze spotkania. Mam ogromną radość w sercu.

Podczas zabawy można było też usłyszeć muzykę zespołu „Orły”. Na uczestników czekało również wiele ciekawych konkursów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN