Kino samochodowe wkrótce w Tarnowie

15.05.2020

Sympatycy kina za kółkiem będą mogli skorzystać z tej rozrywki już w czerwcu.

Na pomysł organizacji amerykańskiej rozrywki w Polsce wpadła Fundacja Klub Młodych Liderów z Mielca.

– Troszkę się zainspirowaliśmy filmami amerykańskimi i poczuliśmy, że ten czas jest dobry na zorganizowanie właśnie takiego wydarzenia jak kino samochodowe. Tak naprawdę nie jest to jakieś popularne w Polsce, dużo miast jest zaskoczonych tą inicjatywą. Sądzimy, że to będzie jak najbardziej dobry pomysł, tym bardziej, że nie ma teraz żadnej możliwości dostępu do rozrywki, wszystko jest odwoływane. To chyba będzie jedna z niewielu inicjatyw, które pojawią się w tym czasie – mówi Wiktoria Noga, członek zarządu Fundacji.

Film wyświetlany będzie na ekranie o powierzchni ponad 100m2, a dźwięk wysyłany falami radiowymi prosto do samochodów. Z bazy 300 filmów to mieszkańcy danego miasta wybiorą, który z nich chcą obejrzeć.

Na ten moment daliśmy już taką wstępną ankietę na Facebooku, gdzie rozeznajemy się w gatunkach, których chcą mieszkańcy i czekamy na odpowiedź. Jest bardzo duże zainteresowanie w tym głosowaniu. A potem już bliżej terminu wydarzenia będzie taka oficjalna ankieta, na której spośród tych najlepszych tytułów wcześniej wyselekcjonowanych, wybiorą jeden, który się pojawi podczas wydarzenia – mówi Wiktoria Noga.

Trasa pokazów filmowych na dużych parkingach rusza już 5 czerwca w Mielcu. Już dziś wiadomo, że mieleckie kino samochodowe od początku czerwca do końca sierpnia odwiedzi ponad 30 polskich miast, a zainteresowanie inicjatywą wciąż rośnie.

Ceny biletów nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie będzie to wydatek rzędu 20-30 złotych za auto.

Posłuchaj:
Wiktoria Noga
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN