Koncert Królowej Krynickich Zdrojów

22.05.2019

Warto 26 maja, w Dzień Matki wybrać się do Krynicy – Zdroju do leśnego sanktuarium na niecodzienne spotkanie przy modlitwie i muzyce.

Przy figurze Matki Bożej Łaskawej na Górze Parkowej odbędzie się uroczysty koncert zatytułowany: „Królowej Krynickich Zdrojów”.

Wystąpią m.in. Rafał Brzozowski, Olga Bończyk, Marcin Jajkiewicz, Bogdan Kierejsza, Chór „Vocal Masters” pod kierunkiem Patrycji Kawęckiej Czerskiej, Orkiestra „Arte Symfoniko” pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Scenariusz i reżyseria Łukasz Lech. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

O godz. 17.00 z kościoła zdrojowego wyruszy procesja do leśnego sanktuarium, gdzie przy figurze Matki Bożej Łaskawej będzie sprawowana Msza św.

Statua Matki Bożej została postawiona na wzgórzu Góry Parkowej w 1865 roku. Projekt wykonał Artur Grottger. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez wiernych. W 1885 roku odbyła się pierwsza procesja do figury Matki Bożej i odtąd organizowane są do dziś. Każdego roku gromadzą pielgrzymów z całej Polski.

Na koncert, któremu patronuje również radio RDN zaprasza parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy-Zdroju.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Urszula Rusecka
play
Słowo za Słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Tomasz Szołdrowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30