Koncert Królowej Krynickich Zdrojów

22.05.2019

Warto 26 maja, w Dzień Matki wybrać się do Krynicy – Zdroju do leśnego sanktuarium na niecodzienne spotkanie przy modlitwie i muzyce.

Przy figurze Matki Bożej Łaskawej na Górze Parkowej odbędzie się uroczysty koncert zatytułowany: „Królowej Krynickich Zdrojów”.

Wystąpią m.in. Rafał Brzozowski, Olga Bończyk, Marcin Jajkiewicz, Bogdan Kierejsza, Chór „Vocal Masters” pod kierunkiem Patrycji Kawęckiej Czerskiej, Orkiestra „Arte Symfoniko” pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Scenariusz i reżyseria Łukasz Lech. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

O godz. 17.00 z kościoła zdrojowego wyruszy procesja do leśnego sanktuarium, gdzie przy figurze Matki Bożej Łaskawej będzie sprawowana Msza św.

Statua Matki Bożej została postawiona na wzgórzu Góry Parkowej w 1865 roku. Projekt wykonał Artur Grottger. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez wiernych. W 1885 roku odbyła się pierwsza procesja do figury Matki Bożej i odtąd organizowane są do dziś. Każdego roku gromadzą pielgrzymów z całej Polski.

Na koncert, któremu patronuje również radio RDN zaprasza parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy-Zdroju.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy