Krynica żyje już Festiwalem im. Jana Kiepury

11.08.2019

Prawie 30 koncertów, spotkania z artystami, a wszystko w teatralnej oprawie. Właśnie tak zapowiada się 53. festiwal im. Jana Kiepury, który w sobotę zainaugurowano w Krynicy – Zdroju.

W tym roku stawiamy nie tylko na gwiazdy wielkiej estrady, ale też na młodych utalentowanych artystów – przyznaje Tadeusz Pszonka, dyrektor artystyczny festiwalu.

– Są to koncerty typu estrada młodych, którzy już coś osiągnęli na scenie, mają za sobą występy na różnych scenach, konkursy, w których zdobywali nagrody.

Uzdrowisko już żyje muzyką operową – zauważyła Julia Dubec – Dudycz, dyrektor Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju.

– Na pewno nie zabraknie tutaj wspaniałych melomanów, którzy w czasie festiwalu licznie odwiedzają Krynicę. Widać to, że całe miasto żyje festiwalem, wszyscy cieszą się, że odwiedza nas tak dużo gości, to wielkie muzyczne wydarzenie jest wizytówką Krynicy.

Sopranistka Ewa Vesin przekonuje, że Festiwal im. Jana Kiepury ma dla niej szczególne znaczenie i wręcz nie wyobraża sobie nie zaśpiewać dla krynickiej publiczności.

– Mimo, że nie zakładam z góry, że zostanę zaproszona na ten festiwal, to zawsze w swoim kalendarzu rezerwuję termin z wyprzedzeniem. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę tu wystąpić przed tak wspaniałą publicznością, która zawsze tak ciepło przyjmuje nas artystów.

Znany polski tenor, Andrzej Lampert jest na festiwalu kiepurowskim już po raz trzeci. Jak przyznaje, podczas występów na scenie całkowicie oddaje się publiczności. – Żałuję, że brakuje czasu na poznanie tego pięknego regionu – dodaje.

– Przede wszystkim przyjeżdżam tutaj do pracy. Ciężko jest tutaj się oderwać i zwiedzić okolice. Mam nadzieję, że z czasem to się zmieni, gdy na przykład odchowamy z żoną trójkę dzieci – żartuje Andrzej Lampert.

53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju potrwa do najbliższej soboty. Do tego czasu wszystkich melomanów czeka uczta muzyczna pod postacią arii operowych i operetkowych. Każdego dnia zaplanowano kilka koncertów o 10.00, 12.00, 15.00 i 20.00.

Posłuchaj:
Tadeusz Pszonka
Ewa Vesin
Andrzej Lampert
Julia Dubec - Dudycz
Jolanta Moździerz, Marek Jaśkiewicz,
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN