Lech Makowiecki da recital patriotycznych ballad

05.04.2019

Zbliża się rocznica katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Gorliczanie do tych tragicznych wydarzeń sprzed 9 lat będą wracać już w ten weekend. Uroczystości zostaną podzielone na kila etapów. W niedzielę w bazylice mniejszej odbędzie się Msza św za wszystkich, którzy zginęli.

Będziemy modlić się za ojczyznę, za wszystkich pomordowanych w Katyniu, miejscowości Miednoje czy innych miejscach kaźni, ale też za całą delegację, która leciała aby oddać hołd właśnie tym pomordowanym w 1940 roku – zapowiada poseł Barbara Bartuś. – Dla mnie jest to szczególnie tragiczną rocznica, dlatego, że ja 10 kwietnia byłam w Katyniu i czekałam na delegację. W tym samolocie byli nie tylko dygnitarze ale też nasi przyjaciele.

Msza rozpocznie się o godzinie 13.00. Później zostaną złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy pod Smoleńskiem i polskich jeńców wojennych rozstrzelanych przez NKWD. Gorlickie obchody będą też kontynuowane w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, gdzie odbędzie się recital patriotycznych ballad w wykonaniu Lecha Makowieckiego.

RDN patronuje temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Barbara Bartuś
Wydawca
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy