„Malując swój czas” – wystawa Jerzego Martynowa w tarnowskim muzeum

04.11.2019

Do Galerii „Piwnica pod Trójką” powraca cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. W poniedziałek, 4 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Jerzego Martynowa.

„Malując swój czas” – to najnowsza wystawa Jerzego Martynowa, pokazująca w sposób nieco nostalgiczny, a zarazem głęboko przemyślany otaczający świat. Jest on przez artystę postrzegany i przetwarzany z wyjątkowym artyzmem i ogromną wrażliwością na kolor, światło i piękno. To wystawa retrospektywna, obejmująca kilkudziesięcioletni okres twórczości, podczas którego malarz przeżywał różnego rodzaju rozterki związane z nierzadko trudnymi wyborami, jakich musi dokonywać artysta, będący na początku swojej kariery, jak i w czasie jej trwania.

Na ekspozycji zobaczymy prace nigdy dotąd nie pokazywane. Będą to pastele i akwarele, pokazujące widoki, które zachwyciły Martynowa na początku drogi twórczej oraz te których piękno dostrzegł po latach, już jako artysta dojrzały.

Jerzy Martynów urodził się w Tarnowie w 1956 roku. Edukację artystyczną rozpoczął w Tarnowskim Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie kontynuował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Architektury Wnętrz. Dyplom uzyskał w 1985 roku w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. Po ukończeniu studiów wrócił do Tarnowa, gdzie zamieszkał na stałe i zajął się działalnością artystyczną.

Na co dzień zajmuje się malarstwem, rzeźbą, grafiką użytkową i architekturą wnętrz, tworzy również małe formy architektoniczne. Na swoim koncie posiada ogromny dorobek zarówno w dziedzinie malarstwa jak i innych dziedzin sztuki.

Wystawa będzie czynna do 24 listopada.

Hubert Motyka, źródło fot.: muzeum.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN