Mieszkańcy będą sprzątać „Marcinkę” [ZDJĘCIA]

06.04.2018

Posprzątajmy zamek – taką akcję zainicjowała jedna z tarnowskich biegaczek, użytkowniczek Parku Biegowego. Góry śmieci, które odsłonił stopniały śnieg nie zachęcają, a nawet odstraszają turystów i mieszkańców do spędzania czasu w tym jednym z ciekawszych miejsc Tarnowa.

– Jest duże zanieczyszczenie środowiska, szczególnie tutaj na Marcince. Patrząc co śnieg odsłonił, to nie jest to ciekawy widok, bardzo dużo śmieci jest wyrzuconych, butelek po napojach. Też bym chętnie posprzątała. Będzie to też przydatne dla nas, bo jak pójdziemy na spacer to będzie przyjemnie popatrzeć na otoczenie bez śmieci – dodają spacerowicze.

Akcję poparli tarnowscy społecznicy. Uważają, że skoro miasto nie ma możliwości gruntownego posprzątania ruin zamku, to mogą się tym zająć sami entuzjaści wypoczynku na najwyższym punkcie w mieście.

– Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy mają jakiś sentyment, którzy tam przychodzą, bo w tym momencie wstyd kogokolwiek zaprosić w to miejsce, a jednak jest to ciekawy punk na mapie Tarnowa i bardzo dużo turystów tam przychodzi. Zachęcamy do tego, żeby przyjść z własnymi rękawiczkami i workami, bo tych śmieci może się nazbierać dosyć sporo. Jest to nasze wspólne dobro i fajnie byłoby zadbać o to – mówi Daniel Cholewiak – członek stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów.

Zbiórka dla chętnych do sprzątania Góry św. Marcina w sobotę o godz. 10.00 na terenie Parku Biegowego „Marcinka”.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Daniel Cholewiak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN