Czy młodzi będą chcieli poznać kulturę swojego regionu?

16.03.2018

Dębickie I Liceum Ogólnokształcące chce wprowadzić nowy przedmiot związany właśnie z nauczaniem historii i tradycji regionu. Jeżeli uda się placówce uzyskać zgodę kuratora – nowe zajęcia będą prowadzone najpewniej w pierwszych klasach.

Zainteresowanie wyraziły już okoliczne gminy, które chcą współpracować przy tworzeniu programu zajęć.

Uczniowie szkoły przyznają, że to dobry pomysł, ale tylko jeśli przedmiot będzie nieobowiązkowy. – Na pewno będzie się tam można dowiedzieć dużo rzeczy o naszym regionie, ale jeśli ktoś nie chciałby brać w tym udziału, to nie powinno być to obowiązkowe. – To może się przydać, pewnie masa ludzi nie zna dębickiej kultury. – To nie powinien być narzucony temat ale myślę, że nauka o naszej Dębicy na pewno kryje wiele tajemnic – mówią uczennice z dębickiego liceum.

Licealiści chcieliby, żeby zajęcia nie były prowadzone w formie zwykłych wykładów. – Uczniów na pewno by bardziej zainteresowały jakieś ciekawostki, niż taka zwykła nudna historia. Byłoby fajnie, jakby na przykład jakieś tańce ludowe były albo wycieczki po mieście – dodają.

Dyrekcja I LO w Dębicy na razie nie określa czy przedmiot byłby obowiązkowy czy nie, wszystko zależy też od wydanej zgody na prowadzenie zajęć związanych z regionem.

A w czwartek – 15 marca – w szkole odbyło się spotkanie pod hasłem Kultura Folkloru w Regionie Dębicy promujące inicjatywę wprowadzenia nowego przedmiotu. Wystąpiły między innymi regionalne zespoły ludowe.

Posłuchaj:
Uczennice
Patrycja Wolnik
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy