Mundurowy Dzień Dziecka zgromadził całe rodziny [ZDJĘCIA]

01.06.2019

Tłumy na V Mundurowym Dniu Dziecka w Skrzyszowie k. Tarnowa. Na piknik przybyły całe rodziny, aby wspólnie z najmłodszymi spędzić czas i świętować Dzień Dziecka. Z roku na rok wydarzenie pod patronatem wójta gminy Skrzyszów gromadzi nie tylko mieszkańców gminy ale i innych części Małopolski. 

W tym roku atrakcji nie brakowało, przygotowano je zarówno dla najmłodszych, jak i dla najstarszych. Wśród nich hit – akrobacje samolotów czy pokaz odbicia antyterrorysty.

– Policyjne psy, dmuchane zabawy i wiele innych atrakcji. Wszystko mi się podoba. Warto przyjść. Już tu cyklicznie przyjeżdżamy od paru lat. Przyjechaliśmy z okolic Bochni, z gminy Rzezawa. Co roku jest coraz lepiej, coraz fajniej. Testujemy pistolet czarnoprochowy – powiedzieli nam uczestnicy wydarzenia.

– Mamy już swoją markę, to jest już V Mundurowy Dzień Dziecka. Dzięki naszym sponsorom mamy mnóstwo atrakcji gratis, to, co dzieciaki uwielbiają, czyli skakać, zjeżdżać. Chcemy też przemycać treści patriotyczne, treści o bezpieczeństwie. Mówimy tutaj o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przeciwpożarowym. Zaczęło się to od OSP ze Skrzyszowa, z PSP , z policji. Mamy straż graniczną, wojsko, można się dowiedzieć jak zostać żołnierzem, jak zostać strażakiem, bo dzieciaki o tym marzą – mówi wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior.

– Chcemy dać mieszkańcom możliwość spędzania wspólnie czasu, czyli przyjemne z pożytecznym – dodaje Marcin Kiwior.

V Mundurowy Dzień Dziecka odbył się na orliku w Skrzyszowie, wydarzeniu patronowało również radio RDN.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Marcin Kiwior
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Dorota Kunc, ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Mariusz Tarsa
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30