Muzycznie śladami polskiej niepodległości

09.05.2018

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes upamiętni 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji planowany jest cykl 10 koncertów zatytułowanych „Muzycznie śladami polskiej niepodległości”.

Chór wystąpi nie tylko w kościołach na terenie diecezji tarnowskiej – informuje ks. Władysław Pachota, dyrektor i dyrygent Puellae Orantes. – Będziemy śpiewać na Jasnej Górze, będziemy śpiewać również na okoliczność 550 lat parlamentaryzmu w Polsce. Cały ten cykl zakończymy w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, 24 listopada – dodaje.

Koncerty stanowią nie tylko przekrój przez historię muzyki, ale także pokazują jak te utwory ważne były i są dla Polaków – mówi Aleksandra Topor, dyrektor artystyczny Puellae Orantes. – Rozpoczynamy koncert Bogurodzicą, znajdzie się też Gaude Mater Polonia. Znajdą się tez utwory takie, które zostały tylko dla nas skomponowane, więc warto przyjść i posłuchać – zachęca dyrektorka artystyczna.

Pierwszy koncert odbył się już w kościele MB Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Natomiast 25 maja chór wystąpi na Jasnej Górze z okazji pielgrzymki stowarzyszenia Civitas Christiana.

Ostatni koncert – 24 listopada w bazylice katedralnej w Tarnowie.

Posłuchaj:
Ks. Władysław Pachota
Aleksandra Topor
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. puellaeorantes.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN