Muzyka klasyczna dla każdego

29.11.2019

Warsztaty muzyczne, konkurs wokalny oraz konkurs świąteczno-noworoczny – do udziału w swoich inicjatywach zaprasza Tarnowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej „VIA MUSICA”.

Celem projektów jest propagowanie muzyki klasycznej szczególnie wśród tych, którzy na co dzień mogą mieć problem z dostępem do niej.

Nasze Stowarzyszenie powstało przede wszystkim po to, aby popularyzować muzykę klasyczną. Dostępność do tej muzyki elitarnej w krakowskiej operze czy filharmonii jest dosyć ograniczona ze względu chociażby na odległość. Chcemy też, poprzez współpracę z tarnowską Szkołą Muzyczną organizować pewne przedsięwzięcia, by promować młodych adeptów sztuki wokalnej – mówi Prezes Stowarzyszenia, Stanisław Sorys.

W ramach projektu zorganizowano już warsztaty muzyczne, prowadzone przez profesorów Akademii Muzycznej w Krakowie, teraz czas na konkursy – dodaje Sorys.

– Drugim etapem jest konkurs wokalny, tu już mamy kilka zgłoszeń. 28 grudnia organizujemy konkurs świąteczno-noworoczny z orkiestrą krynicką pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Na koncercie wystąpią również profesor Jacek Ozimkowski, pani doktor Jolanta Kowalska-Pawlikowska, ale przede wszystkim zwycięzcy konkursu wokalnego.

Pierwszy Tarnowski Konkurs Wokalny dla uczniów szkół muzycznych II stopnia odbędzie się 5 grudnia w godz. 16.00-20.00 w Zespole Szkół Muzycznym im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie.

Koncert świąteczno-noworoczny odbędzie się 28 grudnia o godz. 17.00 w Hali Sportowo-widowiskowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Posłuchaj:
Stanisław Sorys
Anna Szczepanek, fot. FB stowarzyszenia
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN