Pasyjny koncert charytatywny Nadzieja Nigdy Nie Umiera w kościele w Szynwałdzie

12.04.2019

Będzie można usłyszeć utwory w wykonaniu zespołu „Na Przełaj”.

To specjalne teksty i muzyka, które wprowadzają w klimat świątecznej zadumy. To takie małe rekolekcje – mówi lider zespołu, Marek Stańczyk.

– Koncert ma charakter pasyjny, jest to jakby zwarta spójna całość, która jest autorsko napisana przez moją osobę. Muzykę stworzył zespół, bo jest to dość rozbudowana konstrukcja. Opowiada to o ostatnich chwilach życia Jezusa Chrystusa. Jest to czas wielkiego postu, w zasadzie tuż przez Wielkim Tygodniem. Trochę refleksji na pewno nie zaszkodzi.

Fundusze zebrane podczas koncertu będą przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację Zbigniewa Guzego. – To człowiek znany w regionie – mówi Danuta Flaumenhaft, dyrektor Gminnej Biblioteki w Skrzyszowie.

– Zbigniew Guzy jest to znana postać w całym regionie. Dziennikarz, nauczyciel, organizator wielu imprez kulturalnych i kościelnych. Niestety przykra sytuacja go spotkała i chcemy wszyscy go wspomóc. Jest czas wielkanocny, czas pokuty, czy zadośćuczynienia. Dlatego mamy nadzieję, że wszyscy którzy będą obecni na koncercie, hojną ręką wspomogą naszego kolegę.

Koncert odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, w kościele parafialnym w Szynwałdzie. Podczas imprezy organizowana będzie zbiórka charytatywna na rzecz Zbigniewa Guzego.

Koncertowi ‚Nadzieja nigdy nie umiera” patronuje radio RDN Małopolska. Początek o 18.00.

Posłuchaj:
Marek Stańczyk
Danuta Flaumenhaft
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN