Nadzieja Nigdy Nie Umiera [ZDJĘCIA]

13.04.2019

Pasyjny koncert charytatywny zespołu „Na Przełaj” zabrzmiał w kościele parafialnym w Szynwałdzie. To nie muzyka odgrywała jednak najważniejszą rolę. Wydarzenie było połączone ze zbiórką pieniędzy na rehabilitacje i dalsze leczenie poważnie chorego Zbigniewa Guzego, wieloletniego pracownika Urzędu Gminy w Skrzyszowie.

– Każda złotówka się liczy – podkreśla Marcin Kiwior, wójt gminy Skryszów. – Miesięczne utrzymanie to koszt nawet dwóch tysięcy złotych. Nie wliczamy w to rehabilitacji. Jeśli ją doliczymy to są tysiące złotych miesięcznie, które są potrzebne, by wrócić do pełni sprawności, do pełni zdrowia. Jak będzie, zobaczymy. Próbujemy, walczymy. Daj Boże, żeby się udało – dodaje.

– Wszyscy wiemy jak ważna w takich sytuacjach jest pomoc. Właśnie po to się tutaj zebraliśmy – tłumaczy  Danuta Flaumenhaft, dyrektor Gminnej Biblioteki w Skrzyszowie. – To piękny koncert pasyjny, ale też okazja, by wspomóc naszego kolegę w potrzebie i myślę, że Wielki Post jest czasem, gdy właśnie powinniśmy to czynić – zaznacza.

Na koncercie licznie zgromadzili się mieszkańcy gminy Skrzyszów.

Nie przyszliśmy tu tylko wysłuchać pięknego koncertu. Przyszliśmy tu także, bo chcemy pomóc – mówili mieszkańcy. – Pan Zbigniew zawsze brał udział w tego typu wydarzeniach, dlatego musimy mu się zrewanżować, gdy on potrzebuje pomocy – dodają.

Zbigniew Guzy jest obecnie w śpiączce i potrzebuje funduszy na drogą rehabilitację i dalsze leczenie.

Radio RDN patronowało temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Marcina Kiwiora
Danuty Flaumenhaft
Mieszkańców
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy