Nagroda im. Dra Jerzego Masiora w rękach Magdaleny Pikuły [ZDJĘCIA]

10.12.2017

Nagroda im Dra Jerzego Masiora trafiła w ręce Magdaleny Pikuły. Kapituła wybrała właśnie tę solistę z pośród siedmiorga nominowanych. Podczas 11 Koncertu Galowego, mogliśmy poznać najbardziej wyróżniających się w minionym roku sądeckich artystów, młodego pokolenia.

Jury nominacjami wyróżniło w tym roku muzyków i plastyków. Jednak to operowy głos Magdaleny Pikuły najbardziej przykuł uwagę kapituły. Sama zainteresowana nie kryła zaskoczenia. – Jestem bardzo mile zaskoczona i wzruszona – zdradza laureatka. – Moim największym osiągnięciem w tym roku było wyróżnienie w konkursie Muzyki Dawnej. Był to bardzo trudny konkurs, a w dodatku wieloetapowy, do którego przygotowywałam się przez prawie pół roku. Z tego jestem zadowolona.

Publiczność także wydała swój werdykt. Serce zebranych na sali, skradła 10-letnia Zuzanna Homoncik, która gra na fortepianie. Dodatkowo wyróżniony został starosądecki malarz Karol Lis. Z nagrodą od władz Starego Sącza na galę przyjechała przewodnicząca Rady Miasta i Gminy, Ewa Zielińska.

Inne nagrody indywidualne to też: nagroda starosty nowosądeckiego dla Karola Lisa, Michała Zięby i Ireny Michalskiej, czy nagroda dla najmłodszego uczestnika, Marceliny Pietruszki.

Nagroda im. dra Jerzego Masiora przyznawana jest młodym, utalentowanym sądeczanom, w wieku do 25 roku życia. W tym roku kapituła do nagrody nominowała siedem osób: Zuzanne Homoncik, Irene Michalską, Marcelinę Pietruszke, Magdalene Pikułe, Justyne Sokulską, Karola Lisa i Michała Ziębę.

 

Posłuchaj:
Magdalena Pikuła
Zuzanna Homoncik
Karol Lis
Józef Kaczmarczyk
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN