Przed nami kolejna odsłona Małopolskiego Festiwalu Smaku

23.08.2019

Już w niedzielę 25 na rynku w Brzesku będzie można degustować tradycyjne potrawy i wziąć udział w warsztatach kulinarnych.

Jak zapewniają organizatorzy z zarządu województwa Festiwal powraca do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze.

Będą zatem smaki, które pamiętamy z dzieciństwa. Możliwość powrotu do nich zapewnią kulinarne umiejętności pań z kół gospodyń wiejskich.

– Produkty uznane wysokiej jakości, certyfikowane takie jak oscypki, bryndza, karp zatorski, kiełbasa lisiecka i wiele innych. Ale myślę, że wyjątkową atrakcją będą prezentacje naszych kół gospodyń wiejskich, które przygotowują degustacje. 10 kół gospodyń wiejskich – degustacje darmowe dla mieszkańców – zaprasza burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha.

Na Festiwalu pojawi się także znany kucharz Andrzej Polan, który pokaże jak można, bazując na charakterystycznych, lokalnych produktach, stworzyć kulinarne cuda o nieznanym dotąd smaku. Można będzie również degustować potrawy, które wyjdą spod ręki mistrza.

Nie zabraknie strefy zabaw dla najmłodszych, konkursów z nagrodami i występów lokalnych artystów. Początek imprezy pod hasłem ‚Na polu smakuje lepiej” na Rynku o godz. 15.00.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN