Niecały miesiąc dzieli nas od Misyjnego Jarmarku z Aniołami w Tuchowie

18.11.2019

To już trzynasta odsłona wydarzenia, które co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, gromadzi wystawców z różnych części regonu.

Na straganach, oprócz tytułowych aniołów, będziecie mogli znaleźć zarówno kulinarne przysmaki, jak i lokalne rzemiosło – mówi Ireneusz Krzywoń, koordynator Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji.

– Wszelakiego rodzaju ozdoby świąteczne o tematyce bożonarodzeniowej, różne produkty regionalne, począwszy od swojskiego pieczonego chleba, przez inne rzeczy do zjedzenia, np. wigilijne pierogi.

Oprócz tego smalec, swojskie kiełbasy, pasztety, ciasta i inne domowe wypieki.

Tuchowski Jarmark z Aniołami cieszy się coraz większą popularnością – zauważa Dariusz Dudek, który jest zaangażowany w Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji.

– Z roku na rok to wydarzenie jest coraz bardziej znane i staje się już taką lokalną tradycją. Zauważamy, że bardzo dużo osób chce się włączyć w organizację tego wydarzenia i wsparcie misji. To jest bardzo dobry znak, że ludzie mają naprawdę dobre serca.

Tegoroczny dochód z Misyjnego Jarmarku z Aniołami w Tuchowie zostanie przeznaczony na budowę sali katechetycznej w Brazylii.

Cały czas mogą zgłaszać się wystawcy, którzy chcieliby zaangażować się w jarmark.

Ten odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia, na placu przy sanktuarium redemptorystów w Tuchowie.

Stoiska będziecie mogli odwiedzać przez cały dzień.

Posłuchaj:
Ireneusz Krzywoń
Dariusz Dudek
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN