Noc Bibliotek w Brzesku

08.10.2020

Wydarzenie zaplanowano na 10 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku w godzinach 14:00-21:00.

Hasło tegorocznej edycji – „Klimat na czytanie” – nawiązuje zarówno do czytelnictwa jako formy spędzania wolnego czasu, relaksu i rozrywki, jak i kwestii ochrony środowiska i zasobów naturalnych – mówi Monika Sacha z Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku.

Podczas odbywającej się w godzinach popołudniowych i wieczornych imprezy uczestnicy będą mogli korzystać ze zbiorów biblioteki oraz różnorodnych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W nawiązaniu do tegorocznego hasła odbędą się: prelekcja ekologiczna „Ślad wodny” przygotowana przez Koło Gospodyń Miejskich Brzeszczanki, warsztaty zielarskie „Zioła na odporność”, teatrzyk Kamishibai dla najmłodszych, ekologiczne warsztaty plastyczne dla dzieci, projekcja filmu familijnego „Jakub, Mimmi i gadające psy” oraz degustacja potraw wegetariańskich przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Mokrzysk i Jadownik.

Przez cały czas trwania wydarzenia uczestnicy będą mogli również spędzać czas w klimatycznych Fotokącikach Czytelniczych, zwiedzać aktualnie prezentowane wystawy – ekspozycję prac Anny Gaudnik „Świat Anny pędzlem malowany” oraz kolekcję Janusza Mytkowicza, pt. „Mówią Kamienie” – a także korzystać z oferty Wypożyczalni Działu Dorosłych i Oddziału dla Dzieci.

Na zajęcia i atrakcje dla dzieci obowiązują wcześniejsze zapisy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz miasta Brzeska Tomasz Latocha.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN