Nocą, w towarzystwie koni i otoczeniu Beskidu Niskiego – opera w Regietowie nie traci na popularności [ZDJĘCIA]

07.07.2019

Artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej wystąpili na jubileuszowym spotkaniu z operą w Regietowie. W Stadninie Koni Huculskich wybrzmiała m.in. charakterystyczna dla „Skrzypka na dachu” piosenka Gdybym był bogaczem.

Pod sceną tłum ludzi, którzy pod gwiazdami, w sąsiedztwie koni i otoczeniu Beskidu Niskiego wsłuchiwali się w muzykę i podziwiali spektakl i region…

– W cudownym miejscu, niestandardowe rzeczy, na dodatek w przepięknej pogodzie i w dobrym towarzystwie – wymienia Krzysztof z Nowego Sącza. Jak przyznają inni widzowie spektaklu – Od lat tu jesteśmy, przyjeżdżamy do Regietowa od czterdziestu lat, bierzemy udział w różnych imprezach, które się tu odbywają – dodają.

Mirosław Waląg, dyrektor Stadniny Koni Huculskich w Regietowie przyznaje, że serce rośnie patrząc na to, jak dużym zainteresowaniem cieszy się opera w tym miejscu…

– Jest to duma dla wszystkich, którzy tutaj przyjeżdżają, bo mogą już po raz dziesiąty przyjechać pod nasze regietowskie niebo, usiąść na terenie pięknej stadniny, zobaczyć i posłuchać wspaniałych artystów Opery Narodowej. W moim odczuciu to jest coś niespotykanego. Myślę, że wszyscy, którzy tu przyjeżdżają, artyści, goście, mogą być z siebie dumni, że impreza wciąż cieszy się tak dużą popularnością – docenia Mirosław Waląg.

Pracownicy Stadniny Koni Huculskich w Regietowie już przygotowują się do kolejnej imprezy. W planach są pokazy konne nocą (3.08), a w połowie września słynne, 25. już Dni Huculskie.

Radio RDN Nowy Sącz patronowało wydarzeniu.

Posłuchaj:
Mirosław Waląg
Ludzie
Jolanta Moździerz, Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN