Nocny lotnik – konkurs plastyczny

11.04.2019

Jednych mogą przerażać, innych fascynować. Nietoperze zadomowiły się w Beskidzie Sądeckim. W regionie może żyć nawet około 5 tysięcy Podkowców Małych.

Jeżeli widzieliście już tego latającego ssaka w regionie, albo wyobrażacie sobie, jak mogłoby wyglądać takie spotkanie, przelejcie to na papier. Takie prace możecie przesłać na konkurs plastyczny. Technika – dowolna.

– Nie ma ograniczeń w liczbie wysyłanych prac, można namalować ich nawet sto, wszystkie przyjmiemy. Dodatkowo jeśli ktoś jest uczniem lub tworzy jakiś zespół, ma szanse wygrać spacer po Muszynie – zapowiada współorganizatorka konkursu Zuzanna Długosz.

Prace trzeba przesłać lub przynieść osobiście do 19 maja do hotelu w Wierchomli. Tam też szczegółowe informacje na temat konkursu i regulamin.

Finał konkursu – w Dniu dziecka – zapowiada Zuzanna Długosz.

– Wernisaż konkursu będzie miał miejsce 1 czerwca. Tego dnia w Wierchomli odbędzie się Pierwszy Festiwal Nocnych Lotników. Zapraszam wszystkich, żeby już zaplanować sobie ten dzień i wziąć udział w tym festiwalu.

Jak przekonują eksperci w Beskidzie Sądeckim można spotkać wszystkie 26 gatunków nietoperzy, które w ogóle oznaczamy w Polsce. Najbardziej charakterystyczny jest jednak Podkowiec Mały.

Konkurs plastyczny przed festiwalem Nocnych Lotników w Wierchomli dotyczy nie tylko nietoperzy, ale też sów. Te ptaki także mogą być dla Was inspiracją.

Posłuchaj:
Zuzanna Długosz
Jolanta Frączek
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy