Nowoczesna sala w CSM oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

13.10.2018

Po rocznej modernizacji wreszcie jest. Odremontowana sala widowiskowa w Centrum Sztuki Mościce czeka na pierwszych gości. W obiekcie odbyła się uroczysta gala związana z tym wydarzeniem.

Sala przeszła gruntowny remont. Wymienione zostały m.in. fotele czy nagłośnienie, a obraz będzie od teraz wyświetlany w lepszej jakości, dzięki nowoczesnemu projektorowi.

Widzowie kina będą z chęcią wracać do dużej sali, dlatego, że będą mieli wrażenie uczestniczenia w filmie bezpośrednio – podkreśla Agnieszka Kawa, dyrektor CSM. – Dźwięk będzie krążył wokół głowy, dźwięk będzie doskonałej jakości. To są rzeczy dostępne także dla osób niepełnosprawnych. Mamy ułatwiony dostęp do sali, mamy pętle indukcyjną, która pozwala wzmacniać dźwięk. Robimy coraz częściej programy, które dotyczą zarówno wystaw jak i muzyki, filmów, przedsięwzięć, które są w tłumaczeniach w alfabecie Braille’a, czy w języku migowym – dodaje.

To nie tylko wizytówka miasta, ale i naszego regionu – zaznacza Stanisław Sorys, wicemarszałek Małopolski. – W pierwszym etapie wyremontowano bryłę zewnętrzną, nie dotykając wnętrza CSM. Sala uzyskała nowe nagłośnienie, nową akustykę. Mamy już to zakończone i cały projekt udało się zrealizować w terminie. Bardzo się cieszę, że ważna inwestycja dla mieszkańców regionu tarnowskiego uzyskała swój szczęśliwy finał – dodaje.

Galę uświetnił występ amerykańskiego jazzmana Troya Andersona, wspieranego przez Trio Jazzowe oraz Orkiestrę Symfoniczną CSM.

Remont kosztował w sumie ponad 8,5 mln złotych.

Posłuchaj:
Agnieszka Kawa
Stanisław Sorys
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN