W nowoczesnej formie uczyli się historii [ZDJĘCIA]

25.09.2018

Mobilne Muzeum Multimedialne zaparkowało na płycie zakliczyńskiego Rynku. Ekspozycja przybliża wiedzę na temat historii II Rzeczypospolitej. Można również znaleźć informacje o wybitnych Polakach i rodzimych wynalazcach.

Uczniowie zakliczyńskich szkół, z którymi rozmawiał reporter RDN mówią, że historia Polski jest przedstawiona w ciekawy sposób.

– Wystawa pogłębia wiedzę, można dowiedzieć się czegoś nowego. Zdobywam wiedzę na temat osób związanych z Niepodległością Polski. Możemy się dużo dowiedzieć o twórcach, odkrywcach oraz różnych wynalazkach. Dla młodych ludzi jest to duże doświadczenie oraz nauka. Na pewno dużo dowiemy się o historii Polski. Ciekawy pomysł, taki oryginalny. Po prostu multimedialne rzeczy, takie dobre do zobaczenia – komentuje młodzież.

Projekt edukacyjny i kulturalny od czerwca przemierza całą Polskę. – Zgodnie z pomysłem Prezydenta Andrzeja Dudy, wystawa ma przyciągać młodych – mówi minister Wojciech Kolarski, z Kancelarii Prezydenta RP.

– Jest zachętą dla wszystkich, żeby zobaczyć, że ta nasza historia to nie jest coś zakurzonego. To nie są eksponaty zamknięte w jakimś muzeum. To jest doświadczenie, z którego my dzisiaj, w 2018 roku, powinniśmy korzystać z myślą o budowie nowoczesnego Państwa. I dlatego taka nowoczesna forma pokazania naszej historii – wyjaśnia minister.

Wydarzenie jest tym bardziej wyjątkowe, że Zakliczyn jest jednym z 56 miast w całej Polsce, do którego trafi ekspozycja.

W Małopolsce Mobilne Muzeum Multimedialne było również w Starym Sączu.

Posłuchaj:
Młodzież
Wojciech Kolarski
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN