„Pan Apotheker” – powstał film o tarnowskim farmaceucie

19.12.2019

Fabuła, oparta na wojennych wspomnieniach dr Jerzego Pertkiewicza, opowiada historię młodego Niemca, który ciężko chory w czasie walk, w dzień Wigilii, szuka pomocy u tarnowskiego aptekarza.

To jednak nie tylko opowieść o niezwykłym spotkaniu na Krakowskiej 34.

Ten film to taka próba znalezienia moralnych bodźców emocjonalnych, których dzisiaj szczególnie potrzebujemy, a przekładają się one na język wartości uniwersalnych, który jest coraz trudniejszy dzisiaj. Żyjemy w świecie, który jest pełen różnych podziałów, sporów. Czy potrafimy jako ludzie, w takim wymiarze humanitarnym, po prostu pomagać? To coś miał Pertkiewicz. Myślę, że po filmie każdy będzie mógł sam sobie odpowiedzieć na pytanie, co to było – mówi reżyser filmu, Dawid Szpara.

Większość scen do filmu powstała w Nowym Sączu, pozostała część w Rzeszowie. W tytułowej roli aptekarza Zygmunta Pertkiewicza wystąpił aktor tarnowskiego teatru Ireneusz Pastuszak.

Na premierze filmu, która już w sobotę, 21 grudnia, o godz. 19.00 w kinie Marzenie, będzie obecna rodzina Jerzego Pertkiewicza. Bilety dostępne w kasie kina.

Posłuchaj:
Dawid Szpara
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN