Patriotyczne śpiewanie w Gromniku [ZDJĘCIA]

17.12.2017

Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół im. Orląt Lwowski z Gromnika zaprezentowali swoje talenty muzyczne.

Koncert pieśni patriotycznych oraz kresowych, był połączony z promocją płyty „Pamięć wyśpiewać chcemy”. -Przez kilka lat uczennice przeszły swoistą metamorfozę wokalną – mówi nauczycielka śpiewu Anna Ganczarczyk. -Na początku to było wspólne śpiewanie piosenek na apelach w szkole, następnie zaczęły się konkursy. Potem tych imprez było coraz więcej, rozpoczęły się również koncerty. Śpiewały coraz lepiej i zaczęły zbierać nagrody. Tarnowski starosta był fanem naszej muzyki i pomysł z płytą był jego – dodaje.

Samo nagranie płyty dla uczennic z Gromnika było wielkim przeżyciem. -Miałam mały stres, ale dzięki koleżankom przełamałam barierę i udało nam się nagrać, mam nadzieję, bardzo fajną płytę. -Ja byłam już parę razy w studiu, gdzie nagrywałam piosenki na konkursy. Ale teraz było to bardziej profesjonalne studio i bardzo się cieszę, że wzięłam udział w nagraniu płyty – mówią uczennice z Gromnika.

Promocja płyty w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku połączona była z wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych oraz wystawą „Historia serca Ignacego Jana Paderewskiego” autorstwa Wiesława Dąbrowskiego.

Posłuchaj:
Uczniowie z Gromnika
Anna Ganczarczyk
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy